• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

I narkodileri vole druženje na "Fejsbuku"

Podgorički narkodileri koji služe kaznu zbog šverca droge, bez problema se druže i zabavljaju i iza rešetaka, tačnije na sajtu "Fejsbuk"

 I narkodileri vole druženje na "Fejsbuku" Izvor: MONDO

Ako je suditi po fotografijama koje je ostavio na svojoj Fejsbuk (Facebook) stranici, jedan od glavnih "junaka" crnogorskih crnih hronika Maljota Đurašević, osuđen na šest godina zatvora zbog šverca heroina, u Zavodu za izvršenje krivičnih sankcija u Spužu živi se "punim plućima".

Na fotografijama se jasno vidi da su snimljene u spuškom zatvoru, ali je nepoznanica kako je Đurašević kreirao svoju stranicu na Fejsbuku, odnosno da li ima lap top ili personalni računar, kao i kakvu internet vezu koristi u najpoznatijem crnogorskom kazamatu.

Da čitava priča bude zanimljivija, na Fejsbuku se pojavio i Leon Drešaj koji je sa Đuraševićem uhapšen u akciji "Poskok", kada je policija kod pomenutog tandema pronašla oko kilogram heroina.

I Đurašević i Leon, koji slovi za glavnog podgoričkog narkobosa, pokazali su dozu opreznosti, pošto su obojica "zaključali" svoju stranicu na Fejsbuku, odnosno dozvolili pristup na njoj samo registrovanim drugovima sa ovog sajta za druženje i zabavu.

Leon i Maljota nisu jedini stanari tzv. ZIKS-a koji se intezivno koriste Fejsbuk.

Osim pomenute dvojice, naime, na Fejsbuku se pojavio i Marko Šaković, koji je optužen da je sa bratom M.Š. ubio Miroja Baošića 28. avgusta 2005. oko dva sata posle ponoći u podgoričkom naselju Zagorič. Njemu je u toku suđenje za ovo krivično delo.

Marija Jovović, portparol Zavoda za izvršenje krivičnih sankcija, izjavila je za podgorički dnevnik “Vijesti” da su sve pritvorene osobe u nadležnosti Višeg ili Osnovnog suda, zavisno od krivičnog dela za koje im se sudi.

“Što se tiče telefoniranja, postoje tri telefonske govornice u zatvoru. Oni pišu zahtjev sudiji, koji im odobrava ili ne odobrava komunikaciju sa nekim koga oni naznače i čiji broj telefona ostave“, objasnila je Jovovićeva, koja je od novinara “Vijesti” saznala za pojavu profila zatvorenika na Fejsbuku.

Ona tvrdi da pritvorena lica nemaju pravo da koriste mobilni telefon u zatvoru kao i da pritvoreni nemaju pristup kompjuterima i Internetu.

“Oni u Istražnom zatvoru nemaju pravo. Treba praviti razliku između Istražnog i Kazneno-popravnog zatvora. Jedini kontakt sa kompjuterima imaju osuđena lica koja pohađaju kurseve računara, uče ofis program, ali nemaju pristup Internetu“, kaže Jovovićeva.

Ona nije mogla da objasni otkud na Fejsbuku fotografije Maljote Đuraševića, Leona Drešaja, Marka Šakovića, te čestih gostiju crne hronike Nemanje Mišurovića, Gila Stanišića i još mnogih drugih.

“Ne znam kako ste to pronašli. Ne mogu dati neko precizno objašnjenje. Odakle njima te fotografije, u ovom trenutku to ne mogu da objasnim. Koliko mi je poznato, da bi imao pristup Fejsbuku, mora imati pristup računaru. Garantujem da oni ovdje nemaju računar , niti mogu da prave fotografije“, prokomentarisala je portparol najvećeg crnogorskog zatvora.

(MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE