Kozara poražena i u Gradišci: Krupa prvi finalista Kupa RS!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

U drugom polufinalu sastaju se Leotar i dobojska Sloga.

kup republike srpske krupa u finalu  Izvor: Promo/FK Krupa

Fudbaleri Krupe izborili su plasman u finale Kupa RS pošto su u revanšu polufinala savladali Kozaru u Gradišci rezultatom 3:0.

Prvi meč dobila je Krupa rezultatom 2:1, a revanš je bio mnogo manje neizvjestan i riješen već u prvih 45 minuta u kojima su viđena sva tri gola.

Gosti su uspjeli da se oslobode početnog pritiska gostiju, a u 18. minutu stigli i do vođstva, kada je Aćimović udarcem glavom poslao loptu u mrežu.

Nakon pola sata igre bilo je već 2:0 za Krupu, a strijelac je bio Muminović.

Deset minuta kasnije sve je bilo gotovo, akciju Krupe završio je Dujaković za 3:0 i ubjedljivu prednost.

Nakon što je pitanje pobjednika bilo riješeno treneri obje ekipe pružili su priliku igračima sa klupe, a vidjeli smo nekoliko šansi, Aćimović i Rakić promašili su šanse za Krupu, a na drugoj Govedarica je lobovao Abdulovića, ali je lopta završila pored gola.

Krupa je pobjedama 2:1 i 3:0 izborila plasman u finale i čeka boljeg iz drugog polufinalnog okršaja između Sloge Doboj i Leotara. Trebinjci su prvi meč dobili sa ubjedljivih 3:0 pa će Sloga imati težak zadatak da nadoknadi taj minus u revanšu koji je na program 12. maja u Doboju.