Srbin svirao penal, Belgiji se nije igralo: Italija slavila u najbesmislenijoj utakmici u istoriji fudbala

Igralo se, a nikome nije jasno zbog čega.

Italija-pobedila-Belgiju-u-mecu-za-trece-mesto-u-Ligi-nacija Izvor: Profimedia

Mnogi se pitaju zbog čega se uopšte igra fajnal-for Lige nacija, a još više je onih koji su se počešali po bradi kada su shvatili da se igra i utakmica za treće mjesto u ovom novom UEFA takmičenju.

Prije finala između Španije i Francuske (20.45), Italija je osvojila treće mjesto savladavši anemičnu Belgiju 2:1 (0:0).

I prije susreta u Torinu djelovalo je da Belgijance, koji nikada nisu osvojili neki međunarodni trofej, ne zanima pretjerano ova utakmica pošto je selektor Martinez poslao kući Lukakua i Azara, zbog upale mišića, dok ni igrači koji su istrčali na teren nisu bili pretjerano raspoloženi.

Tako je projektil Barele iz 46. minuta donio prednost Italijanima, da bi Berardi u 65. minutu sa "kreča" savladao Kurtou.

Prije toga je neoprezno startovao Kastanj, a srpski sudija Srđan Jovanović je sigurno pokazao na "bijelu tačku". VAR provjera potvrdila je njegovu odluku, a Berardijev šut, koji nije bio naročito dobar, ipak golman Reala nije odbranio.

Do kraja meča Belgija je uspjela samo da smanji rezultat preko mladog De Ketelera u 86. minutu, pošto je Donarumi uspio da proturi loptu kroz noge, pa je tako nagovijestio da bi u budućnosti mogao da bude važna karika u reprezentaciji, pošto je evidentno da smjena generacija nije daleko.

Očekivalo se mnogo više od ove Belgije koja je imala Azara, De Brujnea, Lukakua, Mertensa i druge...