Tonali nikad nije imao ljepši rođendan! Dva gola Veroni za novi veliki korak Milana ka Skudetu

Vezista Milana nije mogao ni da sanja ljepši 22. rođendan.

sandro tonali slavi gol protiv verone Izvor: EPA-EFE/FILIPPO VENEZIA

Na 22. rođendan Sandro Tonali je "isporučio" dva pogotka Veroni na Bentegodiju i za još jedan korak približio rosonere Skudetu, prvom nakon 2011. godine!

VERONA – MILAN 1:3 (1:1)
/Faraoni 38 – Tonali 45+3, 50, Florenci 87/

Poslije trijumfa Intera nad Empolijem prije dvije večeri (4:2), Milan se našao pod imperativom pred gostovanje Veroni koja će, šta god uradila do kraja sezone, prvenstvo završiti u "zlatnoj sredini".

Tako se i postavila protiv Milana, te sedam minuta prije odlaska na odmor i došla do prednosti.

Vodeći gol u velikoj mjeri je režirao srpski internacionalac Darko Lazović, koji je sjajnim centaršutem sa lijeve strane pronašao usamljenog Davidea Faraonija.

Ponadali su se tada i navijači nerazura da bi njihov bivši član mogao da pomrsi račune njihovom vječitom rivalu i nanese mu poraz koji bi na kraju mogao da ga ostavi bez titule, ali je onda na scenu stupio večeras sjajni Tonali, u saradnji sa Rafaelom Leaom!

Brazilsko-italijanska veza večeras je odlično funkcionisala – Leao je pripremao, a slavljenik Tonali koristio šanse u najbolje vrijeme za goste, krajem prvog i početkom drugog poluvremena.

U smiraj utakmice, trijumf je potvrdio Alesandro Florenci, "dokazavši" da Milan dva kola prije kraja sezone ima isto toliko bodova prednosti u odnosu na jedinog konkurenta za titulu.

U pretposljednjem kolu će ugostiti Atalantu koja još uvijek nije obezbijedila mjesto na evropskoj sceni u narednoj sezoni, a onda gostovati Sasuolu na Mapeiju.

Inter će, sa druge strane, gostovati Kaljariju koji je ove nedjelje na spektakularan način zadržao nade u opstanak, a onda biti domaćin Sampdoriji.

SERIJA A - 36. kolo

Specija – Atalanta 1:3 (1:1)
/Verde 30 – Muriel 16, Đimšiti 73, Pašalić 87/

Venecija – Bolonja 4:3 (2:1)
/Anri 4, Kijin 19, Aramu 78, Jonsen 90+3 – Orsolini 45+1, Arnautović 55, Šauten 68/

/Gudmundson 87, Krišito 90+6 - Dibala 49/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!