Borac - Velež UŽIVO Premijer liga BiH 32. kolo

Lukić i Meleg režirali su preokret protiv Veleža na Gradskom stadionu.

Borac - Velež UŽIVO Premijer liga BiH 32. kolo Izvor: Mondo/Slaven Petković

U posljednjoj domaćoj utakmici za ovu sezonu na Gradskom stadionu, Borac je poslije preokreta, rezultatom 2:1, stigao do trijumfa nad Veležom, koji je prije tri večeri osvojio Kup BiH.

I jedni i drugi mogli su rasterećeno da odigraju ovaj meč, obzirom da su ranije ostvarili primarne ciljeve za ovu takmičarsku sezonu.

Borac ne može da bude slabije plasiran od trećeg mjesta koje donosi nastup u prvom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu, dok su Mostarci, rekli smo u prvoj rečenici, osvojili prvi trofej na nivou BiH, što ih je odvelo u rundu više od crveno-plavih kad je riječ o evro-sceni.

Utakmica na Gradskom stadionu počela je pritiskom Veleža, koji je u ovom meču nastupio bez šest standardnih prvotimaca, a poslije dvije-tri poluprilike Mostarci su poveli u 10. minutu golom Tarika Šikala.

Petnaestak minuta poslije vodećeg gola gostiju, Ivković je izvršio dvije izmjene. Na klupi je ostao Toni Jović umjesto kojeg je na teren poslao Panajotisa Moraitisa, dok je povrijeđenog Marka Kujundžića zamijenio Panajotis Moraitis.

Izjednačenje je stiglo u 39. minutu, kada je sjajnim udarcem mrežu Veleža zatresao Jovo Lukić, ali su i prije toga igrači u crveno-plavim dresovima u par navrata ugrozili Slavišu Bogdanovića.

U finišu prvog dijela, u 43. minutu, Ćosić je bio u dobroj prilici da vrati prednost svom timu, međutim poslije dobrog prodora Slaviše Radovića pogodio je samo stativu, dok je lopta pogodila okvir gola i u 61. minutu, kada je upravo Radović oprobao udarac, a lopta odsjela na prečki nakon intervencije Nikole Ćetkovića.

Djelovao je Velež bolje u tim momentima, češće prijetio, međutim nije uspio da nađe put do mreže, za razliku od Borca, koji je 11 minuta prije kraja preokrenuo rezultat.

Jovo Lukić, strijelac izjednačujućeg gola, uposlio je Luku Cucina, a ovaj ostavio loptu za Dejana Melega, koji je majstorski naciljao i pogodio za konačnih 2:1.

U posljednjem premijerligaškom kolu, Borac će gostovati Posušju, koje je ovjerilo opstanak današnjom pobjedom na Tušnju (1:2) protiv Tuzla sitija.

18:25

Kraj

Završena je utakmica, Borac je trijumfovao nad Veležom rezultatom 2:1.

18:23

90+4' - Moraitis!

Našao se grčki napadač u dobroj prilici nakon jedne dobre akcije, ali je šutirao direktno u Bogdanovića!

18:19

Igraće se još četiri minuta u Banjaluci

18:15

Lukić ne igra protiv Posušja

Kapiten Borca dobio je žuti karton zbog povlačenja sa leđa. To mu je treća akumulirana javna opomena, pa neće moći da igra u posljednjem kolu na gostovanju Posušju.

18:12

Žuti karton za Hasanovića

18:09

Čavić u igri umjesto Begića

18:08

79' - GOOOOOL, 2:1!

Borac je preokrenuo rezultat, Meleg je sjajno pogodio!

Izvor: Mondo/Slaven Petković

Ostavio je Cucin loptu za Melega, a ovaj preciznim udarcem doveo Borac do vođstva!

18:05

18:03

74' - Ukazuje se pomoć Molsu

Ostao je Borčev vezista na travi poslije jednog od brojnih duela, međutim pokazao je stručnom štabu da može da nastavi meč.

18:00

72' - Ćosić!

Silovito je sada šutirao Ćosić, međutim lopta je prohujala pored desne stative Borčevog gola!

17:54

65' - Umjesto Šikala, u igri je Hasanović

17:50

61' - Sjajan udarac Radovića, lopta pogađa prečku nakon intervencije Ćetkovića!

Šutirao je lijevi bek Veleža, a lopta poslije sjajne interevencije Ćetkovića pogodila prečku!

17:46

17:46

Žuti karton za Molsa

17:42

54' - Nova promjena u Veležu

Umjesto Vehabovića, na terenu je Anđušić.

17:38

17:36

48' - Dejanović u prilici!

Odmah se našao u šansi fudbaler koji je tek ušao u igru, međutim nije bio precizan poslije dobre akcije svog tima.

17:34

Trostruka promjena u Veležu na startu nastavka

Umjesto Isića, Džankovića i Bajrića. na terenu su Ovčina, Dejanović i Zvonić.

17:19

Na današnji dan prije 30 godina preminula je prva od 12 banjalučkih beba zbog nestašice kiseonika jer SAD i ostale zapadne zemlje nisu dozvolile dopremanje humanitarne pomoći vazdušnim putem zapadnom dijelu Srpske. Lešinari su tim povodom istakli prigodnu parolu na Gradskom stadionu.

17:18

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta na Gradskom stadionu, Borac - Velež 1:1.

17:15

43' - Stativa Veleža!

Opasno je sada bilo pred golom Borca!

Slaviša Radović je prošao po lijevoj strani, te odigrao na suprotnu stativi za Mehmeda Ćosića koji pogađa stativu!

17:12

41' - Dvije sjajne prilike za Borac!

Imao je Borac odlične šanse da preokrene rezultat!

Nije prvo Moraitis golom krunisao kontru tri na dva, da bi u nastavku akcije Meleg gađao sa desne strane, ali je poslao loptu tik pored desne stative gola Veleža.

17:10

38' - GOOOOL, 1:1!

Jovo Lukić je izjednačio!

Namjestio se napadač i kapiten Borca na udarac sa distance i sjajno pogodio!

17:06

35' - Ukazuje se pomoć Nikoli Ćetkoviću

Ostao je golman Borca na terenu nakon jednog duela, ali se brzo pridigao i nastaviće meč.

17:05

17:03

32 - Lukić!

Šutirao je Jovo Lukić iskosa sa desne strane, bila je to odlična prilika za Borac, međutim Bogdanović je bio dobro postavljen!

17:02

29' - Isić interveniše!

Pokušao je Luka Cucin da ugrozi čuvara mreže gostiju, međutim Tarik Isić se našao na pravom mjestu.

17:01

16:58

27' - A odmah i drugu

Umjesto povrijeđenog Marka Kujundžića, u igri je Panajotis Moraitis.

16:56

24' - Ivković vrši prvu promjenu

Izvršio je Tomislav Ivković prvu izmjenu.

Umjesto Tonija Jovića na terenu je Aleksandar Subić.

16:52

21' - Izblokiran Vojnović!

Štoper Borca pokušao je da matira Bogdanovića, ali je Slaviša Radović uspio da izblokira taj udarac i pošalje loptu u korner.

16:49

16:48

17' - Prvi put prijeti Borac

Centrirao je Marko Kujundžić, loptu je glavom zahvatio Toni Jović, ali nije bilo opasnosti po gol na kojem stoji Slaviša Bogdanović.

16:47

16:41

10' - GOOOOL!

Vodi Velež u Banjaluci, strijelac je Tarik Šikalo!

Pogriješio je Marko Brkić, udarac Dženana Zajmovića odbranio Nikola Ćetković, ali se lopta odbila na vrh kaznenog prostora do Tarika Šikala koji preciznim udarcem pogađa crveno-plavu mrežu.

16:37

Slabi udarci Vehabovića i Zajmovića

Oprobao je udarac Edo Vehabović sa distance, ali je lopta završila daleko pored desne stative.

Odmah u narednom napadu prijeti i Dženan Zajmović, međutim nije zahvatio loptu na željeni način.

16:35

16:31

1' - Počela je utakmica