Minimalac Zrinjskog - Leotar se dobro držao protiv šampiona, ali u finišu ipak primio gol

Golom Karla Kamenara u 86. minutu Zrinjski porazio Leotar.

Zrinjski pobijedio Leotar 1:0 Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Zrinjski, novi šampion BiH, od svojih navijača oprostio se minimalnom pobjedom u duelu sa Leotarom.

Dugo su se "plemići" mučili u premijernom meču pretposljednjeg kola sezone. Iako su bili mnogo bolji tokom svih 90 minuta, do trijumfa su stigli teškom mukom. Golom Karla Kamenara u 86. minutu tim Sergeja Jakirovića slavio je 1:0, te tako nastavio impresivnu seriju od 22 utakmice bez poraza.

ZRINJSKI - LEOTAR 1:0 (0:0)

Dušan Puletić činio je čuda na golu Trebinjaca i činilo se da će gosti odnijeti bod iz Mostara. Dugo su odolijevali i bili na pragu da naprave ogromno iznenađenje, ali Mostarci su izbjegli treći uzastopni remi u prvenstvu.

Iskoristio je Kamenar proigravanje Jankovića, te pogodio za slavlje domaćih, koji će na kraju sezone odmjeriti snage sa Rudar Prijedorom.

Preostalih pet mečeva 32. kola sezone na programu je u nedjelju od 16.30.

ZRINJSKI: Soldo, Barišić, Ćorluka, Jukić (46. Tičinović), Bašić, Malekinušić (46. Šipovac), Savić (66. Kamenar), Jakovljević, Janković (90+1. Šakota), Memija (80. Zlomislić), Bilbija. Trener: Sergej Jakirović.

LEOTAR: Puletić, Milić (88. Arsić), Čubrilo, Santrač, Mićunović (77. Čičba), Spaić (69. Govedarica), Čolić, Đurić, M. Perišić, Sekulović, Paranos. Trener: Miodrag Bodiroga.