Široki Brijeg maksimalan na startu sezone! Dva meča – dvije pobjede, večeras su savladani Tuzlaci!

Hercegovački premijerligaš uknjižio je maksimalan broj bodova u prva dva premijerligaška kola.

široki brijeg pobijedio slobodu  Izvor: Promo/NK Široki Brijeg

U prve dvije utakmice u novoj premijerligaškoj sezoni, Široki Brijeg je uknjižio isto toliko pobjeda!

Nakon minimalnog trijumfa (0:1) nad Igmanom, debitantom u bh. eliti, tim sa Pecare je u prvoj domaćoj utakmici stigao do pobjede nad Slobodom, nagovijestivši takav ishod već u prvom poluvremenu:

ŠIROKI BRIJEG – SLOBODA 2:0 (2:0)
/Rozić 22, Vukoja 45+2/

Širokobriježani su pogotke postigli sredinom i krajem tog dijela igre, a vodeći je bio djelo Vinka Rozića. Čuvar mreže Tuzlaka Filip Erić odbranio je udarac kapitena domaćih Marijana Ćavara, ali se potom nije sporazumio sa defanzivcem Kemalom Osmankovićem.

Cijelu situaciju dobro je ispratio Bože Vukoja, asistiravši Roziću, da bi Vukoja u drugom minutu nadoknade i sam uspio da se upiše u strijelce.

Bio je to prelijep pogodak – izveo je igrač Širokog Brijega slobodan udarac i majstorski pogodio!

U trećem premijerligaškom kolu, Široki Brijeg će gostovati Željezničaru, dok će Sloboda, kojoj je ovo bio prvi meč u novoj sezoni, biti domaćin Veležu.

Startne postave

ŠIROKI BRIJEG: Tomić, Medić, Barišić, Valinčić, Mašić, Vukoja, Šuto, Lukić, Pejić, Ćavar, Rozić.

SLOBODA: Erić, Jusić, Osmanković, Maksimović, Mehmedović, Kurtalić, Beganović, Osmić, Kapetanović, Delić, Jarović.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!