Blamaža Lacija za sva vremena: Sergej napravio majstoriju, ali uništio ih je Zvezdin rival iz Lige Evrope! (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Ekipa Midtjilanda je zabilježila nevjerovatnu pobjedu protiv rimskog giganta.

Lacio doživio težak poraz od Midtjilanda Izvor: Streamja.com/Printscreen

Igrala je Crvena zvezda prošle sezone protiv Midtjilanda, izgubila 1:0 na domaćem terenu, a u Danskoj remizirala 1:1. Godinu dana kasnije, ponovo u Ligi Evrope, crveno-belima ne ide najbolje, dok su Danci napravili nevjerovatan rezultat.

Ekipa Midtjilanda potpuno je ponizila igrače Lacija na svom terenu, pošto su u neočekivanom slijedu događaja došli do pobjede od 5:1! Jedini, utješni gol za "lacijale" bio je djelo Sergeja Milinković-Savića.

Strašan potop doživjela je ekipa Mauricija Sarija. Istina, mijenjao je trener Lacija tim za ovaj susret, dobili su priliku pojedini igrači koji imaju manju minutažu, pa je tako i reprezentativac Srbije počeo meč na klupi. Igrali jesu Ćiro Imobile, Felipe Anderson, Luis Alberto i Pedro...

Ali kada je rezultat poslije 52 minuta bio 3:0 u korist Danaca, Sari je uvideo da je vrag odnio šalu. Napravio je tri izmjene, a već poslije pet minuta je Sergej Milinković-Savić postigao lijep pogodak sa distance:

Ali nije to ništa značajno pomoglo Laciju. Lažnu nadu ugasio je Midtjiland preka Gustava Isaksena i Erika Svijatčenka, koji su u narednih 15 minuta postavili konačan rezultat na 5:1!