Nekadašnji fudbaleri Borca nosili Leotar do sigurne pobjede, Široki Brijeg se vratio na prvo mjesto! (FOTO, VIDEO)

Leotar i Široki Brijeg zabilježili trijumfe u 13. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

leotar sloga sloboda široki  Izvor: Facebook/FK Leotar

Trebinjski Leotar ostvario je prvu pobjedu u m:tel Premijer ligi BiH još od 26. avgusta!

Tim sa "Polica" tada je na novljanskim "Mlakvama" savladao Borčeve fudbalere (0:1), a poslije četiri poraza i jednog remija, stigao je do prve trojke i to pod vođstvom novog trenera Marka Maksimovića.

LEOTAR - SLOGA MERIDIAN 4:1 (2:0)

Hercegovački tim je na krilima nekadašnjih fudbalera Borca iz Banjaluke Harisa Handžića, dvostrukog strijelca, te Davida Čavića, stigao do ubjedljivog trijumfa protiv dobojske Sloge Meridian. Gosti su uspjeli da iz jedanaesterca u 71. minutu smanje rezultat pogotkom Marija Krstovskog, ali pet minuta kasnije pobjedu je dodatno ovjerio kapiten Trebinjaca Đoko Milović.

LEOTAR: Puletić, Milović, Čubrilo, Milić, Todorović, Aćimović, Uzelac, Handžić, Cmiljanović, Čavić, Matković. Trener: Marko Maksimović.

SLOGA MERIDIAN: Dabić, Hasanbegović, Zajić, Popara, Đorić, MIlaković, Krstovski, Šaula, Kujundžić, Ristić, Milanović. Trener: Zoran Ćurguz.

Izvor: Promo/FK Leotar Trebinje

U isto vrijeme, Široki Brijeg je upisao novu pobjedu i to na gostovanju Slobodi u Banovićima, nakon koje se vratio na lidersku poziciju na tabeli.

Samo pet minuta bilo je potrebno timu Ivice Barbarića da odvede meč u željenom smjeru.

Prvo se u 35. minutu Ilan Pejić namjestio na udarac sa desne strane i uspio da matira Semira Bukvića, koji je bio nemoćan i pet minuta kasnije, kada je Daniel Lukić iskoristio nespretnu reakciju defanzivaca Slobode.

Pogledajte oba pogotka!

Početkom nastavka, gosti sa "Pecare" su i definitivno potvrdili sedmu ovosezonsku pobjedu majstorskim udarcem Ilije Bagarića u 53. minutu.

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Osmanković, Husejinović, Komazec, Kurtalić, Osmić, Vranješ, Kapetanović, Vošnjak, Delić. Trener: Adnan Jahić.

ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Pranjić, Valinčić, Mašić, Bagarić, Tadei, Lukić, Pejić, Lovrić, Ćavar, De Oliveira. Trener: Ivica Barbarić.