Klop bjesnio i napadao sudiju, Salah srušio Siti: Nestvaran derbi Premijer lige, Siti krenuo da slavi pa izgubio!

Autor Haris Krhalić

Liverpul je uspio da se vrati, srušili su Mančester siti i pokazali da ne mogu da se otpišu u trci za titulu!

Liverpul Mančester siti 1:0 Premijer liga Izvor: Profimedia

Krenuli su fudbaleri i navijači Mančester sitija da slave na "Enfildu" kada je poslije kontakta Erlinga Holanda sa golmanom "redsa" Alisonom Fil Foden dao gol, ali slavlje je bilo kratkog daha. Pogodak postignut u 53. minutu je poništen i do kraja utakmice nisu izabranici Pepa Gvardiole uspjeli da zatresu mrežu.

Ali Mohamed Salah jeste! On je iskoristio sjajnu dugu loptu Alisona, našao se ispred protivničkog golmana i savladao je Edersona za konačnih 1:0 za Liverpul.

Nakon tog gola sve je prštalo na terenu, Siti je dao sve karte na napad i jurili su gosti svim silama na gol, pa su tako ostavljali svog golmana na vjetrometini. U dvije stopostotne šanse koje su se otvorile Darvin Nunjez je prvo promašio u situaciji tri na jedan, a onda je poslao odličan pas Aleksander-Arnoldu koji je promašio prazan gol!

Sve to je pored terena pratio i Jirgen Klop koji je u 84. minutu zbog jako burne reakcije na jedan nedosuđen faul dobio crveni karton i posljednjih desetak minuta meča njegova ekipa je morala da igra bez njega. Ipak i tako su uspjeli da odole i da ostvare jako bitnu pobjedu koja ih vraća u borbu za titulu i vrh tabele!