Pred derbi s Borcem, Željezničar ostvario vrijedan gostujući trijumf protiv Tuzla sitija

U Srebreniku odigran posljednji meč 16. kola m:tel Premijer lige BiH.

Željezničar pobijedio Tuzlu siti 2:1 16. kolo m:tel Premijer lige BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Željezničar je protiv Tuzla sitija zasluženo slavio 2:1 u posljednjem meču 16. kola m:tel Premijer lige BIH.

Sarajevski "plavi" dominirali su većim dijelom prvih 45 minuta duela u Srebreniku, a vođstvo je stiglo u samom finišu prvog poluvremena. Golman domaćih Malkolm Barkola, koji je odlično branio sve do 42. minuta, nije imao sreće, s obzirom da je loptu odbio direktno do Amoe, koji je zatresao mrežu rivala.

Imali su gosti i prije vođstva nekoliko izglednih prilika, ali se istakao čuvar mreže iz Togoa, prije svega u situaciji kada je pokušao Beganović. Branio je vrlo dobro, sve do pomenutog momenta kada su Sarajlije stekle prednost.

U redovima Tuzla sitija prijetio je u dva navrata Alan Eloue, ali su gosti iz Sarajeva na odmor otišli s minimalnom prednošću.

Željezničar je bolje otvorio i drugo poluvrijeme, te u 57. minutu uvećao prednost. Ponovo Barkola nije imao sreće, Semir Štilić je šutirao, lopta je zakačila i Mehidića, prevarila domaćeg čuvara mreže i drugi put na meču završila iza njegovih leđa.

Dodatni problem za Tuzlake bilo je isključenje Ajdina Nukića u 64. minutu, pa je domaćin skoro pola sata igrao sa igračem manje. Nukić je neoprezno startovao na Santosa, a sobzirom da je već imao žuti karton, prije ostalih morao je na tuširanje.

Ipak, ni sa igračem manje domaći se nisu predavali. Dušan Pantelić je u 78. pogodio za 1:2, te tako osigurao dramu u finišu susreta.

Pet minuta kasnije mogli su Tuzlaci do izjednačenja, ali lopta je nakon šuta Mendeša otišla pored gola.

Ali, ostalo je 1:2. Željezničar je ponovo preuzeo treću poziciju od Borca, a upravo će ova dva kluba igrati derbi na "Grbavici" narednog vikenda.

TUZLA SITI: Barkola, Šukilović, Nukić, Eleue, Kuzmanović, Karić, Čeliković, Mišić, Mehidić, Pantelić, Diabi. Trener: Selver Ahmetović.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Malić, Kosorić, Štilić, Hodžić, Drina, Santos, Beganović, Beća, Galić, Amoa. Trener: Haris Alihodžić.