Hercegovački derbi odigran bez pobjednika: Zrinjski nije slavio na "Pecari" već šest godina!

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Širokog Brijega i Zrinjskog su, u okviru 16. kola m:tel Premijer lige BiH, odigrali 1:1.

Široki Brijeg Zrinjski Premijer liga BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Širokog Brijega i Zrinjskog odigrali su hercegovački derbi bez pobjednika. U utakmici koja nije opravdala epitet "derbija" rezultat je na kraju glasio 1:1. Inače, "plemići" su posljedni put slavili na "Pecari" u martu 2016. godine (3:4).

Široki Brijeg - Zrinjski 1:1 (0:0)
/Mašić 67 - Jakovljević 73/

Prvu priliku bilježimo u 14. minutu kada je Tičinović šutirao sa desetak metara, ali brani to golman Širokog Brijega.

U 26. minutu Pejić je imao dobru priliku, ali njegov udarac je izblokiran. Najbolju priliku u prvom dijelu imao je Bilbija koji je nakon ubačaja Bekića pokušao glavom, ali njegov udarac zaustavlja stativa.

U drugom poluvremenu prva je zaprijetila ekipa Zrinjskog kada je Janković šutirao pravo u golmana.

Širokobriježani do gola stižu u 67. minutu kada je Mašić glavom savladao Soldu – 1:0.

Samo minut kasnije ponovo je bilo opasno pred golom "plemića", ali je Kpan šutirao pravo u golamana Mostaraca. Uzvratio je Zrinjski preko Sučića, čiji udarac zaustavlja Josipović.

U 73. minutu “plemići” stižu do izjednačenja. Tičinović je nakon jednog prekida glavom prebacio loptu na drugu stativu, a Jakovljević bez problema matira Josipovića za konačnih 1:1.

NK Široki Brijeg: Josipović, Valinčić, Mašić, Vukoja, Kpan, Lukić, Pejić, Lovrić, Ćavar, Kuprešak i De Oliveira Bruno.

HŠK Zrinjski: Soldo, Barišić, Ćorluka, Bekić, Ćuže, Jakovljević, Sučić, Ilinković, Janković, Tičinović i Bilbija.