Golman Borusije se OBRUKAO u derbiju za TITULU! Nestvaran kiks Švajcarca u KLASIKERU - Bajern razbio rivala! (VIDEO)

Igrači Borusije se od ovog kiksa svog golmana nisu oporavili...

bajern borusija greška gregora kobela  Izvor: ANNA SZILAGYI/EPA

Bajern je ove subote trijumfovao nad Borusijom Dortmund u "Klasikeru" koji bi možda mogao da bude i odlučujući u borbi za titulu!

Bavarci su trijumfovali rezultatom 4:2, a krivice za takav rasplet ima i u nastupu "jedinice" gostiju Gregora Kobela!

Nakon prvog poluvremena bavarski gigant je imao prednost od tri gola (3:0), a švajcarski čuvar mreže je, slobodno se može reći, kriv za prvi i treći gol.

Ako je prije trećeg, koji je postigao Tomas Miler, odbio loptu i dopustio legendi Bajerna da lako poentira, šta tek reći za reakciju kod prvog, koji je usmjerio meč...

Na ovom meču, podsjetimo, na klupi Bajerna debituje Tomas Tuhel, koji je zamijenio otpuštenog Julijana Nagelsmana.

U toku je bio 11. minut, kada je Dajo Upamekano uputio dubinsku loptu ka golu "žutih".

Kobel je krenuo na nju u želji da interveniše - i promašio, pa je par sekundi praktično ni iz čega bilo 1:0 za domaće!

Pogledajte taj trenutak!

Bio je to momenat od kojeg se Borusija nije oporavila, a dokaz za to je tok rezultata do kraja poluvremena.

Nedugo kasnije je Miler ostao sam na lijevoj stativi nakon jednog kornera Bajerna, te mu nije bilo teško da zatrese mrežu, a po drugi put je to učinio nakon "odbijanca" Kobela poslije udarca Liroja Sanea.

Šest minuta nastavka bilo je potrebno timu Tomasa Tuhela da nanese novi udarac gostima, koji su do kraja meča, uz dva pogotka, uspjeli koliko-toliko da poprave utisak i ublaže poraz.

Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Prvo je u 72. minutu Emre Čan materijalizovao jedanaesterac, dok je u posljednjem minutu holandski internacionalac Donjel Malen postavio konačnih 4:2.

Bajern je tako preuzeo lidersku poziciju od "milionera", od kojih osam kola prije kraja sezone ima dva boda više, a mnogo stvari bi moglo da bude jasnije, ali i da se dodatno zakomplikuje, u narednom kolu.

Međusobno će se sastati prva četiri tima - Bajern će gostovati Frajburgu, dok će Borusija Dortmund biti domaćin Union Berlinu.

/Kolo Muani 22 – Asano 14/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!