Katar ponovo u finalu Azijskog kupa! Irancima nije pomogla ni majstorija fudbalera Rome (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Katar će u finalu Azijskog kupa igrati protiv Jordana.

katar Izvor: Giuseppe CACACE / AFP / Profimedia

Reprezentacija Katara je u polufinalu Azijskog kupa savladala ekipu Irana rezultatom 2:3 i plasirala se u završnicu turnira gdje će pred domaćom publikom igrati protiv Jordana.

Nije dobro počelo za domaćina s obzirom da je Iran već u četvrtom minutu stigao do vođstva. Strijelac je bio fudbaler Rome, Sardar Azmun koji je maestralno savladao domaćeg golmana.

Nije dugo trajalo slavlje Iranaca s obzirom da je Abudlsalman golom u 17. minutu vratio stvari na početak. Do kraja prvog dijela vidjeli smo još jedan pogodak, ponovo u mreži Irana. Strijelac u 43. minutu bio je Akram Afif.

Iranci do izjednačenja stižu u u 51. minutu nakon što je Alireza Džahanbahš bio precizan sa "bijele tačke". Pogodak vrijedan drugog uzastopnog finala za branioca titule Ali Almoez u 81. minutu utakmice.

Iran je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je Šodža Halilzade u trećem minutu nadoknade dobio crveni karton.

Finale  je na programu 10. februara od 17 časova na stadionu "Lusail".