Velež (ponovo) slavio na Grbavici! "Rođeni" idu ka Evropi, "Željo" u sve težoj situaciji za opstanak!

Mostarci su stigli, drugi put ove sezone, do tri boda u Sarajevu.

I treći put ove sezone, a drugi put na Grbavici, Velež je trijumfovao nad Željezničarom!

U prvom odmjeravanju snaga u Sarajevu, u decembru, junak Mostaraca bio je gruzijski internacionalac Đorđi Gulijašvili, a večeras je to bio Dino Halilović, koji je sa klupe dočekao priliku da postigne pobjedonosni pogodak:

ŽELJEZNIČAR – VELEŽ 0:1 (0:0)
/Halilović 54/

Izvor: FK Željezničar

Ogroman značaj imao ovaj meč i za jedne i za druge. Pred domaćinom je mukotrpna borba za opstanak u Premijer ligi BiH, dok gosti gaje evropske ambicije, a nakon večerašnjih 90 minuta, mostarski tim je još bliži svom cilju.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo mnogo toga, samo jednu priliku, i to pred gostujućim golom.

Omar Pršeš je u 33. minutu napravio početničku grešku na svojoj polovini predavši loptu Sulejmanu Krpiću, kapiten tima sa Grbavice je proigrao Samira Radovca koji je šutirao u bliži ugao, ali se odličnom intervencijom istakao golman "rođenih" Osman Hadžikić.

Tokom prvog dijela, strateg gostuju Dean Klafurić bio je primoran da izvrši jednu prinudnu izmjenu.

Poslije jednog vazdušnog duela upravo sa pomenutim Krpićem, jedan od najstandardnijih prvotimaca Veleža Edo Vehabović je pao na leđa, a nakon što je nekoliko minuta ostao u igri, signalizirao je hrvatskom treneru da ne može da nastavi meč.

Umjesto njega na terenu se našao Dino Halilović, a upravo je on, rekli smo, pogotkom devet minuta nakon starta drugog dijela, donio pobjedu svom timu na ovom gostovanju.

Brazilac Elzio Alveš Lohan Lusio, koji je u prvom dijelu sezone kao pozajmljen igrač nosio dres nevesinjskog Veleža, stigao je do jedne lopte prije domaćih defanzivaca, proigrao je na desnoj strani Nermina Haskića, koji je uočio Halilovića u srcu šesnaesterca domaćih.

Poslije ovog meča, Željezničar je u zoni ispadanja, na 11. mjestu, sa 23 boda, koliko ima i desetoplasirana ekipa Tuzla sitija, koja je ranije tokom dana doživjela debakl u duelu sa Sarajevom (1:5).

Naredno kolo, sljedećeg vikenda, donosi gostovanje Željezničara Slogi Meridian, dok će Velež pred domaćom publikom dočekati Borac.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Cavnić (od 59. Mekić), Cocalić, Krpić, Drljo, Mijić, Boljević (od 75. Štilić), Galić, Amoa (od 75. Haračić), Selimović, Radovac. Trener: Bruno Akrapović.

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Pršeš, Hrkać (od 83. Zvonić), Suljić, Lohan (od 83. Mlinarić), Šikalo, Haskić (od 70. Džafić), Šturm, Vehabović (od 20. D. Halilović), Golami. Trener: Dean Klafurić.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!