Montela uništava svoju Romu!

Na poluvremenu, na "Olimpiku", šokantan rezultat. Fiorentina ponižava Romu, navijači izašli.

Vićenco Montela dobio je 2011. godine priliku da debituje na klupi nekog tima i to baš u svojoj Romi, s kojom je bio šampion kao igrač. Nasledio je neubedljivog Klaudija Ranijerija, ali posle tri meseca morao da se skloni i napravi mesta za Luisa Enrikea.

Možda je zbog toga ovaj dvomeč u Ligi Evrope i shvatio pomalo lično, možda je i samo strogi profesionalac, tek...

Na poluvremenu revanš utakmice osmine finala: Roma - Fiorentina 0:3. Ovaj rezultat, posle za domaćina obećavajućih 1:1 u Firenci, bio je na snazi već u 21. minutu.

Navijači Rome nisu mogli da veruju svojim očima šta se događa njihovim ljubimcima, koji su u poslednjih deset kola Serije A zabeležili jednu pobedu, osam poraza i jedan poraz, pa su plasman u Ligu šampiona doveli u pitanje.

Sada su im potrebna četiri gola u drugom poluvremenu da ne bi doživeli debakl i u Evropi.

Najvatreniji navijači Rome sa južne tribine napustili su stadion negde u periodu između 30. i 45. minuta. Adem Ljajić igra od početka za domaći, a Nenad Tomović za gostujući sastav.

Nešto ranije, odigrana je utakmica u Moskvi, gde Dinamo nije uspeo da probije odbranu Napolija.

Italijani su manje-više rutinski došli do 0:0, što je posle 3:1 na "San Paolu" bilo sasvim dovoljno za plasman u četvrtfinale.

U 19:00 počeo je i susret između Dinama iz Kijeva i Evertona, u kojem su Ukrajinci pre poluvremena nadoknadili poraz iz Liverpula od 2:1.