Novi haos u srpskom fudbalu! Dosudio nepostojeći penal u Pančevu! (VIDEO)

Autor Dušan Ninković

Sporna situacija dogodila se u Pančevu, a djeluje da je Pavle Ilić pogrešno procijenio.

sudija pavle ilic pogresno dosudio penal za zeleznicar iz panceva Izvor: MN Press/Youtube/Arena sport TV/printscreen

Takmičenje u Superligi Srbije približilo se kraju, a u posljednjoj rundi vodiće se velika borba za opstanak u elitnom društvu. Važne bodove u toj borbi Železničar iz Pančeva osvojio je pobjedom nad Novim Pazarom na svom terenu (3:1), a oko odluka glavnog arbitra Pavla Ilića bilo je mnogo kontroverzi. Sudija koji je nedavno dijelio pravdu na dva uzastopna okršaja Crvene zvezde i Partizana bio je u centru pažnje kada je u 82. minutu meča dosudio kazneni udarac.

Nakon pokušaja Stefana Hajdina da ubaci loptu pred gol rivala, Adetundži Adešina je intervenisao, a sudija pokazao na bijelu tačku! Čini se da ta odluka nije bila dobra, jer je internacionalac u redovima Novom Pazara na vrijeme sklonio ruke i ka lopti okrenuo leđa, a da je baš u taj dio tela dobio centaršut. VAR soba nije intervenisala, a Pančevci su golom sa bijele tačke stigli do prednosti.

Desetak minuta ranije Pavle Ilić je isključio Mihajla Petkovića, pozajmljenog fudbalera Partizana i jedinog strelca za goste na ovom meču, a sa igračem više i prednošću Železničar je stigao do potvrde pobjede pogotkom u nadoknadi vremena. Pogledajte detalje sa meča u Pančevu:

Sporna utakmica srpskog fudbala.
Izvor: YouTube/Arena sport TV

Pobjedom nad Novim Pazarom Železničar iz Pančeva pobjegao je iz zone ispadanja, odnosno pretposljednje mjesto na tabeli prepustio je Voždovcu. Pančevci sada imaju tri boda više od "Zmajeva" sa krova tržnog centra, pa su u veoma dobroj poziciji da se u posljednjem kolu protiv Javora u Ivanjici izbore za baraž u kojem će igrati protiv tima iz Prve lige Srbije. Pogledajte tabelu: