Pobeda Voždovca, Rad u krizi

Prve subotnje utakmice 20. kola završene pobedama domaćih ekipa. Mladost i Voždovac do šeste pobede u prvenstvu.

Prve tri utakmice 20. kola su završene pobedama domaćina, a "tradiciju" koju je u petak postavio Metalac nastavili su Voždovac i Mladost, pošto su na svojim stadionima savladali Radnički i Rad.

Nakon dva poraza od “večitih”, a i čitavog novembra bez pobede, tim Bratislava Živkovića je na svom terenu savladao Radnički iz Niša 3:1, pa se posle ove pobede Voždovac se nalazi na granici između donjeg i gornjeg dela tabele.

Već u prvih 10 minuta smo videli dobru utakmicu, ali i dva gola. Prvo je Nenad Marinković doveo domaće u prednost u 3. minutu, a onda je Kirgistanac Anton Zemljanuhin poravnao rezultat. Golova nije bilo do nastavka meča kada je prvo Mihajlov glavom posle prekida savladao golmana Jovanovića.

Slična priča i 68. minutu. Nemanja Zlatković je kao i kod drugog gola uputio sjajnu loptu, ovoga puta po zemlji, a Radivojević je potvrdio pobedu Voždovca, koji je zaista u subotu bio mnogo bolji rival.

Kada je u pitanju druga utakmica, Mladost je dobila Rad minimalnim rezultatom, a posao im je olakšao Nikola Maraš koji je u 69. minutu dobio drugi žuti, a samo sedam minuta kasnije Predrag Živadinović dao 1. gol u sezoni. Inače ušao je u igru u 64. minutu.

Mladost je tako nastavila dobru formu pošto na prethodnih pet utakmica ima tri pobede, dok je Rad u agoniji rezultata. Građevinari za pobedu ne znaju od septembra, pa se nalaze tek na 14. poziciji.