ŠIIIIIIIRLEEEEEEE!

Andreas Širle ponio je kući loptu sa utakmice u Hanoveru. Fudbaler Volfsburga postigao het-trik u ubjedljivoj pobjedi svog tima od 4:0.

Ne dva, ne tri, ni pet, nego 20 minuta prije kraja meča sa Volfsburgom krenuli su navijači Hanovera kući.

Tribine HDI Arene krenule su da se prazne nakon što se na semaforu poslije gola Julijana Drakslera pojavilo:

HANOVER - VOLFSBURG 0:4

Bio je to i konačan rezultat utakmice 24. kola Bundeslige u kojoj su gosti potpuno pregazili domaćina, ali u kojoj jprvo ime nije bio Julijan Draksles, već Andreas Širle.

Fudbaler Volfsburga postigao je het-trik, a onda dozvolio asistentu kod prvog gola da se i on upiše u strelce.

"Fenjeraš" se držao do 36. minuta, a onda je počeo Širleov šou! On se prvo izborio za jednu loptu koja je došla do Drakslera, a njegov pas u šesnaesterac Širle je pretvorio u pogodak.

Na isteku jednog časa igre širle je pokazao da je opasan i kada je tamo daleKO od gola, u drugom planu. Odlično je pratio korner svoje ekipe, a onda se niotkud pojavio i opalio po lopti koja je ponovo završila iza leđa Cilera.

Samo tri minute kasnije Širle je stigao do lijepim pogotkom poslije kontranapada i centaršuta s lijeve strane. Primanje na prsa, volejčina - GOL!

Na lopti koju je ponio kući stajaće 1. mart 2016. a zanimljivo je da kod kuće ima jednu takvu, samo sa datumom 1. mart 2014. Tada je u dresu Čelsija postigao het-trik protiv Fulama u meču Premijer lige.

Nijemac se ipak nije izborio za mjesto u ekipi iz Londona, pa se poslije dvije sezone odlučio za povratak u Njemačku. Sudeći po formi u kojoj se nalaze on i ekipa, odluka je bila potpuno ispravna.

Sudbinu Hanovera koji već polako gleda ka "Cvajti" zapečatio je Draksler pogotkom u 69. minutu. Bio je to njegov četvrti pogodak sezone, a isto toliko poslije večeranjeg het-trika ima i Širle.

U drugom meču odigranom u utorak uveče Inglštat i Keln remizirali su 1:1 i tako ostali na devetoj i desetoj poziciji na tabeli.