U Premijer ligi - od 2:0 do 2:3 za 12 minuta!

Vrlo zanimljive utakmice 29. kola Premijer lige.

Kakav dan u Premijer ligi!

Fudbaleri Čelsija bili su blizu pobede u 29. kolu Premijer lige protiv direktnog konkurenta Stouka, ali su igrači Marka Hjuza iskoristili prvi trenutak dekoncentracije za poravnanje rezultata, dok je Everton protiv Vest Hema ostao bez bodova iako su imali penal i dva gola prednosti...na deset minuta do kraja utakmice!

Penal je promašio i Mančester siti, gotovo u istom periodu utakmice kada i Everton, ali je nepreciznost Serhija Aguera prošla nekažnjeno.

"Građani" su se oporavili posle teškog poraza od Liverpula, a posle neefikasnog poluvremena, održali pravu lekciju gotovo sigurnom putniku u Čempionšip - Aston Vili, pa je promašaj Argentinca sa 11 metara samo značio da će gosti u Birmingem sa četiri, a ne pet golova u mreži. Za to su se pobrinili Ture, Sterling i dva puta Aguero.

Pravi tragičar ovog kola je Everton, ali i Romelu Lukaku!

"Karamele" su povele preko Lukakua u 14. minutu, ali zbog neopreznosti Kevina Miralasa već nakon pola sata igre. To nije omelo igrače Roberta Martineza koji su u 56. minutu preko Lenona došli do 2:0, a u 69. minutu Romelu Lukaku je mogao da stavi tačku na meč.

Imao je jedanaesterac i šasu za 19. gol u sezoni, ali je promašio...

A, onda - potpuni preokret!

Počelo je petim uzastopnim golom Mičela Antonija u 79. minutu, pa je Dijafra Sako već u narednih 120 sekundi doneo remi kojim bi bili zadovoljni svi navijači, ali je Dimitri Paje čovek koji ne voli "nezavršena posla", pa je golom u nadoknadi napravio potpuni preokret. 3:2!

Imaće za čim da žali i Sanderlend koji je do 93. minuta imao tri boda protiv Sautemptona, ali je Van Dajk doneo bod ekipi koja je imala igrača manje. U borbi za opstanak to je iskoristio Svonsi, ali ne i Njukasl. O fenomenalnom golu Čelsijevog Traorea - čitajte ovde.

Kakav dan u Premijer ligi, a tek sledi duel Lestera i Votforda u 18.30!