Danilo spasio žurku Udinezea

Udineze se mučio protiv Bolonje u meču kojim je obilježena 120. godišnjica kluba, a onda je Danilo volejčinom u posljednjim sekundama spasio žurku.

Svečarska atmosfera vladala je u ponedjeljak uveče na stadionu Friuli u Udinama, ali se na slavlje čekalo do posljednjih trenutaka meča.

Udineze je savladao Bolonju 1:0 u dramatičnoj završnici sjajnim pogotkom Danila u sudijskoj nadoknadi kojom je spasio rođendansku žurku povodom 120. godišnjice kluba.

"Zebre" iz Udina dostojno su obilježile jubilej, navijači su priredili lijepu koreografiju,  a proslavu su uveličale i legende kluba koje su se pojavile na centru igrališta pred početak meča.

Malo je nedostajalo da fudbaleri Udinezea ispadnu "partibrejkeri".

Uprkos blagoj inicijativi i nešto boljim prilikama, a onda i činjenici da je posljednjih nešto više od 20 minute igrao sa igračem više Udineze nije uspjevao da postigne pogodak za pobjedu, sve do posljednjeg minuta sudijske nadoknade.

Igrači Udinezea jurnuli su u bukvalno posljednji napad, lopta je sa desnog boka ubačena na drugu stativu, a tamo se našao štoper domaćih i opalio volejčinu nakon koje je lopta od prečke odsjela u golu Bolonje!

Vrlo blizu gola  Udineze je bio na samom početku meča, kada se istakao golman gostiju Mirante.

On je prvo odbranio šut Sirila Teroa, a potom i  pokušaj glavom Duvana Zapate.

Imao je Kolumbijac u prvih 45 minuta još jednu dobru priliku, ali je lopta završila daleko od gola, a istim ishodom završen je pokušaj Felipea u 38. minutu.

Ekipa Luiđija Del Nerija u nastavku je prešla u ofanzivu tek nakon isključenja Erika Pulgara u 68. minutu. Nervozni Čileanac bespotrebno je napravio grub prekršaj i zaradio drugi žuti karton, samo deset minuta nakon prve opomene.

Domaći fudbaleri brojčanu nadmoć pretočili su u konkretne prilike ali ne i u pogodak. Zasluge za to išle su golmanu gostiju Antoniju Miranteu, ali i rezervnom napadaču domaćih Stipi Perici koji je promašio dvije kolosalne prilike.

Ako mu je kod prve propuštene opravdanje bio start Majeta u trenutku upućivanja lopte, za promašaj pet minuta prije kraja nije imao alibi.

Rezervista Udinezea ubacio se iza leđa odbrani Bolonje ali je sa samo pet metara šutirao u Mirantea.

Udineze je pogotkom Danila za trijumf prekinuo seriju od četiri utakmice bez pobjede, preskočio upravo Bolonju i popeo se na 14. mjesto na tabeli.

U drugom meču 15. kola Serije A odigranom u ponedjeljak uveče Kjevo i Đenova su remizirali bez golova.

Klub iz Verone mogao je i do trijumfa, ali Birca nije iskoristio jedanaesterac u 37. minutu i Kjevo je upisao četvrti remi ove sezone.