Arsenal lako sa Svonsijem, Vest Hem može bez Pajea

Olivije Žiru nastavio svoju seriju, a Vest Hem odigrao odličan meč bez najboljeg igrača.

Fudbaleri Arsenala su prvih pola sata meča protiv Svonsija bili bez ikakvog šuta (pored ili u okvir gola), ali su na kraju upisali uverljivu pobedu i ostali u trci za šampionsku titulu.

Peti meč zaredom upisao se Olivije Žiru koji je u 38. minutu prekinuo pasivne napade Arsenala i savladao Lukaša Fabijanskog, da bi do kraja utakmice igrači Svonsija pogodili dva puta sopstvenu mrežu, a jednom ih je kaznio i Aleksis Sančez.

Čileanac je tako došao do 14. gola u Premijer ligi, izjednačen sa Dijegom Kostom, dok je Olivije Žiru postigao gol u svakom meču koji je počinjao: Svonsi - Arsenal 0:4!

Za razliku od Pola Klimenta koji je nedavno debitovao na klupi Svonsija - mnogo bolje je prošao novi trener Hala Marko Silva koji je sa "tigrovima" upisao prvu pobedu u Premijer ligi.

Njegovi igrači su slavili protiv Bornmuta 3:1, a debitovao je i Evandro.

Uverljivu pobedu ostvarila je i ekipa Vest Hema protiv Kristal Palasa (3:0), a Slaven Bilić nije mogao da računa na Dimitrija Pajea koji je u sukobu sa klubom i ne želi više da igra za "čekićare" nego transfer u neki drugi klub.

Redari su uoči meča na "Olimpijskom stadionu" čuvali mural sa njegovim likom, ali je on pao u drugi plan pošto su Feguli, Kerol i Lancini doneli trijumf domaćima.

U porazu Sautemptona od Barnlija (1:0), Dušan Tadić je odigrao 68 minuta bez učinka.