Enrike: Nismo zaslužili rezultat, ali jesmo finale

Trener Barselone rekao je da je njegova ekipa imala sreće u revanš utakmici polufinala Kupa kralja protiv Atletiko Madrida.

Fudbaleri Barselone plasirali su se u finale Kupa kralja, pošto su na svom terenu odigrali nerešeno 1:1 sa Atletikom Madridom, u revanš utakmici polufinala.

Meč na Nou Kampu bio je pun uzbuđenja i neizvesnosti, a trener Barselone Luis Enrike priznao je da je se njegov tim zahvaljujući i sreći našao u četvrtom finalu zaredom.

Branilac titule igraće za novi trofej Kupa kralja nakon što je u prvom meču slavio rezultatom 2:1.

"Bilo je veoma teško, moramo da budemo vrlo srećni. Ne zbog načina na koji smo igrali, već zato što nastavljamo da pišemo istoriju", rekao je Enrike za španske medije.

Barselona je na Kamp Nou povela u 43. minutu golom Luisa Suareza, a izjednačio je Kevin Gameiro u 83. minutu. Gameiro je tri minuta pre toga promašio jedanaesterac.

"Tokom 90 minuta nisamo zaslužili ovaj rezultat, ali smo zaslužili da budemo u finalu zbog svega što smo do sada uradili u ovom takmičenju", rekao je Enrike.

Ekipa Luisa Enrikea se šesti put u poslednjih sedam godina plasirala u finale Kupa, ukupno 39. put, čime je izjednačila rekord Real Madrida i igraće za 29. trofej.

Barselona će u finalu igrati protiv pobednika duela Selte i Alavesa, koji su u prvom meču odigrali bez golova.