Penali odlučivali u Dortmundu, a penal u Hanoveru

Poznati svi učesnici četvrtfinala nemačkog Kupa. Loteova bajka i dalje traje!

Mnogo, mnogo uzbuđenja viđeno je u sredu uveče u utakmicama osmine finala Kupa Nemačke.

Četvrtoligaš Športfrojnde Lote nastavio je da živi svoju bajku, pošto je eliminisao Minhen 1860 pobedom 2:0, tako da će imati priliku da se u četvrtfinalu sastane sa, možda, i nekim od slavnih imena nemačkog fudbala...

Dugo u noć slaviće i navijači Ajntrahta iz Frankfurta, koji je posle dobrih rezultata u Bundesligi nastavio da se probija i u nacionalnom Kupu. Doduše, uz mnogo sreće!

Hanover je vodio od 57. minuta na svom stadionu, međutim, gosti su brzo preokrenuli, pogocima Tavate u 62. i Seferovića u 66, a onda je duboko u nadoknadi, šest minuta po isteku devedesetog, štoper domaćeg tima, Salif Sane iz Senegala promašio penal za izjednačenje! Preciznije, Lukas Hradecki iz Finske odbranio je njegov šut.

U centru pažnje, ipak, bio je duel Borusije Dortmund i Herte, a pored neizvesnosti i izvođenja penala, prepričavaće se i po tome što su tokom utakmice čak petorica igrača bili kapiteni: tri u timu žuto-crnih i dvojica u plavo-belim dresovima.

Gosti iz Berlina poveli su u 27. minutu preko Kalua, ali je ubrzo po povratku sa odmora, već u 48. izjednačio Rojs. Kako je vreme odmicalo, tako je tempo igre opadao, pa nije bilo više golova... Sve do penala.

Prvi je sa "kreča" šutirao vezista Herte, Luserberger, i pogodio prečku! Zatim je Osman Dembele bio precizan, ali ne i Darida (Herta) i Pulišić (Borusija). Golmani su odbranili njihove udarce. Esvajn (Herta) je izjednačio na 1:1 u penal-seriji. Posle njega loptu je preuzeo Pjer-Emerik Obamejang i - pogodio za vođstvo Borusije 2:1. Alagui je izjednačio, iako je Švajcarac Burki uspeo da zakači loptu, međutim, ona se iskobeljala iza njegovih leđa. Naredni precizan izvođač za Borusiju bio je Kastro, koji je pritisak prebacio na Kalua. Strelac gola u 27. minutu očajno je šutirao, preko gola... I poslao Borusiju u četvrtfinale.