Barselonina surova najava finala Kupa kralja

Katalonci brojali do šest u Vitoriji i preuzeli prvo mesto od Reala, ali pitanje je koliko će se dugo zadržati na njemu.

Alaves je u septembru slavio na Kamp Nou 2:1 i, izgleda, ozbiljno naljutio fudbalere Barselone.

Revanš je stigao na red u 22. kolu Primere, a Katalonci su bili neumoljivi. Slavili su u Vitoriji 6:0 (2:0) i pokazali plavo-belima šta ih čeka u finalu Kupa kralja, 27. maja.

Nisu gosti igrali "punim gasom", ali jednostavno ih je hteo gol. Ekipa sa Aleksandrom Kataijem i Nenadom Krstičićem u startnoj postavi, odolevala je do 37. minuta, međutim, onda su počeli da se ređaju golovi.

Seriju je otvorio Luis Suarez, a samo tri minuta kasnije prednost je duplirao Nejmar. Po povratku sa odmora pogađali su Lionel Mesi u 59, Ivan Rakitić u 65. i ponovo Suarez, u 67, a viđen je i autogol Aleksisa u 63. minutu.

Ova pobeda predstavljaće igračima Barselone injekciju samopouzdanja uoči prve utakmice osmine finala Lige šampiona protiv Pari Sen Žermena (u utorak, u gostima), ali će ostati u senci povrede Aleša Vidala.

Desni bek Katalonaca, koji se tek nedavno ustalio u prvoj postavi, doživeo je ozbiljnu povredu u 85. minutu. U prvi mah se čini da je u pitanju prelom noge, tako da mu sigurno predstoji duža pauza.

Ekipa Luisa Enrikea preuzela je prvo mesto od Real Madrida, koji ima dva boda manje, ali i čak tri utakmice manje...

Inače, što se tiče srpskih fudbalera u timu Alavesa, Krstičić je igrao prvo poluvreme, a Katai do 57. minuta.