Poraz Hofenhajma na jubileju Nagelsmana

Hofenhajm upisao tek drugi poraz ove sezone, i to u meču protiv Volfsburga, kojim je obilježena godišnjica Julijana Nagelsmana na klupi.

Najmlađi trener u istoriji Bundeslige na najgori mogući način zaokružio je prvu godinu trenerskog staža.

Hofenhajm je poražen 2:1 od Volfsburga, poslije velikog preokreta domaćina.

Nagelsmanova ekipa vodila je na poluvremenu, ali je poslije vrlo loših drugih 45 minuta igre upisala tek drugi poraz ove sezone.

Preporod Hofenhajma počeo je tog 13. februara prošle godine remijem sa Verderom u Bremenu, a od tada Hofenhajm je pod Nagelsmanovim vođstvom upisao 15 pobjeda, 11 remija i šest poraza u Bundesligi.

Istini za volju, „provukao“ se Hofenhajm u posljednjem kolu prošle sezone i izborio opstanak pošto su mu rezultati ostalih mečeva išli na ruku, ali je Nagelsman potpuno preporodio ekipu, što je došlo do izražaja ove sezone.

Hofenhajm je u trci za Ligu šampiona, a tek prije dva kola doživio je prvi poraz, na gostovanju Lajpcigu.

Treće mjesto na tabeli imao je Hofenhajm u džepu poslije prvih 45 minuta meča u Volfsburgu, pošto je Zuber u 26. minutu „za milimetar“ izbjegao ofsajd zamku, a potom udarcem u suprotni ugao matirao Dijega Benalja.

Fudbaleri u plavo-crnom dominirali su u prvom poluvremenu, međutim, poslije povratka sa odmora sve se promijenilo.

Samo pet minuta u nastavku  trebalo je ekipi Valerijena Izmaela da izjednači, i to kakvim golom.

Maksimilijan Arnold pokupio je „volejom“ izbijenu loptu nakon kornera i poslao loptu u mrežu pored Baumana, koji je paradom samo uljepšao pogodak.

Imao je Hofenhajm prilika za novo vođstvo, međutim, Benaljo se istakao u dva navrata, prvo je odbranio pokušaj Demirbaja u 59, a nešto kasnije uspio je odbiti loptu Salaja, pa je Blažčikovski stigao da interveniše i izbije loptu na metar od svog gola.

Kazna za ove promašaje stigla je Hofenhajm u 73. minutu, poslije nekoliko poluprilika pred Baumanovim golom.

Danijel Didavi najbolje se snašao u šesnaestercu poslije slobodnog udarca i postigao gol za potpuni preokret i tri važna boda.

Velike zasluge za trijumf idu treneru Volfsburga Valerijenu Izmaelu, koji je, između ostalog, uveo Didavija na poluvremenu i pokazalo se to kao pun pogodak.

Volfsburg je poslije šeste pobjede ove sezone pobjegao na šest bodova razlike u odnosu na Verder, koji je ispod crte, dok je peti sa 34 osvojena boda.

Neven Subotić debitovao je za Keln, ali nije uspio da spriječi poraz "jarčeva" od Frajburga. Domaći fudbaleri slavili su rezultatom 2:1, golovima Grifa i Filipa, dok je gol za Keln postigao Modeste.