Pobjeda Bajera i 50.000 golova u njemačkim mrežama

U prvom meču 21. kola Bundeslige Bajer Leverkuzen ostvario siguran trijumf na gostovanju Augzburgu.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena na otvaranju 21. kola Bundeslige bez većih problema ostvarili su siguran trijumf u gostima protiv Augzburga.

AUGZBURG - BAJER LEVERKUZEN 1:3 (0:2)

"Apotekari" su u prvih 45 minuta dobrom igrom najavili trijumf, s obzirom da su preko Karima Belarabija i Havijera Ćićarita stekli dva gola prednosti.

Pogodak njemačkog reprezentativca bio je jubilarni, 50.000 u istoriji Bundeslige.

Bila je to školska akcija tima Rodžera Šmita, a nakon asistencije Kaja Haverca, Belarabiju nije bilo teško da zatrese mrežu Augzburga.

Pet minuta prije odlaska na odmor, nakon duge akcije, Meksikanac se odlično snašao u šesnaestercu rivala i povisio na 0:2.

Dominik Kor u 60. minutu vratio je nadu domaćinu da može bar do boda, ali samo pet minuta kasnije Ćićarito je srećno i spretno drugim golom stavio tačku na ovaj meč.