Fudbaleri Vojvodine zabeležili drugu pobedu ovog proleća pošto su na svom "Karađorđu" savladali Rad.

Superliga: Vojvodina pobijedila Rad Izvor: MN PRESS

Dobar početak proleća i za Vojvodinu!

Tradicija kaže da je Rad neugodan rival za Vojvodinu, "lale" su dobile samo jedan od prethodnih šest susreta, ali je ekipa Dragana Ivanovića upisala i drugi trijumf  u nastavku sezone.

Publika na "Karađorđu" još jednom je videla "raspucanu" Vojvodinu, od koje je samo Crvena zvezda efikasnija ove sezone, a uprkos tome što su dva puta u toku meča imali prednost od po dva gola razlike - strepeli su do kraja, ali se na kraju radovali pobedi.

Kapiten Dejan Meleg je u 4. minutu doveo domaće u prednost da bi dobro poluvreme "zaokružio" i Siniša Babić golom u 37. minutu. Aleksandar Lutovac je smanjio u 55. minutu, Filip Malbašić je pogodio protiv svog bivšeg tima sami tri minuta kasnije, ali je "zakomplikovao" Lazar Milošev golom u 76. minutu, ali je to na kraju bilo sve od pogodaka na današnjem meču.

VOJVODINA - RAD 3:2 (2:0)

Zanimljivo, isti redosled strelaca za Vojvodinu bio je i protiv Spartaka (4:1), samo što na današnjem meču posle pogodaka Melega, Babića i Malbašića nije došao i gol defanzivca Marija Maslaća koji je na poluvremenu ustupio mesto Nikoli Trujiću.

Voša je prvo poluvreme odigrala u formaciji sa tri štopera, što je trener Ivanović uigravao na pripremama, da bi u nastavku zaigrali sa četiri igrača u poslednjoj liniji.

Ovom pobedom Vojvodina je održala korak koji su još jesenas nametnuli Zvezda i Partizan.

Za liderom šampionata zaostalu devet bodova, dok im crno-beli ponovo beže tri.

Zanimljivo, samo četiri ekipe su u prolećni deo sezone ušle sa šest od šest osvojenih bodova iz prva dva meča: Crvena zvezda, Partizan, Čukarički i Vojvodina.