Lajpcig zapeo u Augzburgu

Meč kojim je otvoreno 23. kolo Bundeslige završio remijem Augzburga i najprijatnijeg ovosezonskog iznenađenja u prvenstvu Njemačke Lajpciga.

Prvi put u istoriji, fudbaleri Augzburga i Lajpciga odigrali su meč bez pobjednika.

U prvom susretu 23. kola Bundeslige, nakon brojnih preokreta, završeno je 2:2 (1:1).

Po dva pogotka viđena su u oba poluvremena. Augzburg je vodio, Lajpcig preokrenuo, ali je na kraju duel na "WWK Areni" završen remijem.

Domaći su poveli u 19. minutu prekrasnim, neodbranjivim udarcem Konstantinosa Stafilidisa sa 30 metara. Odbijala se lopta od noge do noge igrača oba tima, a onda je došla do Grka, koji je opalio iz sve snage i postigao maestralan pogodak. Bio je to njegov četvrti ovosezonski gol, a zanimljivo da je svaki od njih bio nakon šuteva van šesnaesterca.

Verner je već 14 puta ove sezone tresao protivničke mreže, više nego ijedan igrač do 21 godine u "ligama petice".

Ipak, samo šest minuta kasnije uslijedio je odgovor Lajpciga. Brz kontranapad izveli su gosti, Timo Verner izbjegao je ofsajd zamku, a onda precizno pogodio.

Potpuni preokret u nastavku režirao je Martin Komper u 52. minutu.

Odličan centaršut Emila Forsberga ispratio je iskusni defanzivac Lajpciga, a onda glavom sa pet metara pogodio nebranjeni dio mreže za 1:2.

Ali, ovaj put domaći su uspjeli stići zaostatak. Martin Hinteregen realizovao je kontranapad i donio svom timu izjednačenje, ispostaviće se i konačnih 2:2.

Veliku priliku u 67. minutu imao je Verner, ali je srpski internacionalac Gojko Kačar zasmetao strijelcu prvog pogotka za goste, koji nije uspio da dođe do lopte, pa je propala prilika za treći gol "bikova".

Na drugoj strani Stafilidis je u finišu meča propustio priliku za pobjedu. Snažno je šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je lopta okrznula stativu i završila u gol-autu.

Lajpcig je propustio priliku da se trijumfom približi Bajernu na samo dva boda zaostatka. Bavarci imaju i i meč manje, u subotu će tim Karla Ančelotija gostovati u Kelnu, čime će imati priliku da se dodatno udalji od najbližeg pratioca na tabeli Bundeslige.