KUP RS: Borac preskočio Karanovac

Banjalučki Borac nije imao većih problema na startu takmičenja u Kupu RS. Prvoligaš Sloga Crnjelovo izbacio premijerligaša, Zvijezdu 09.

KUP RS - Karanovac - Borac 0-3 Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Borac iz Banjaluke eliminisao je ekipu Karanovca u šesnaestini finala Kupa RS. Duel na "Šljunkari" završen je pobjedom plavih 3:0.

Drugoligaš Karanovac odolijevao je Borcu u prvih 45. minuta, ali već na startu drugog dijela, Borac je probio odbranu domaćina.

Mojović je u 48. Minutu zatresao mrežu Pupovca za vođstvo Borca.

Samo pet minuta kasnije crveno-plavi su udvostručili prednosto pogotkom Batara, a konačnih 3:0 postavio je Šikanjić u 63. minutu.

KARANOVAC - BORAC 0:3 (0:0)

/Mojović 48, Batar 53, Šikanjić 63/

KARANOVAC: Pupovac, Lukajić, Babić, Bojanić, Đukarić, Milošević, Tomičić, Dedić, Milosavljević, Grujić, Banović

BORAC: Savatović, Jakupović, Šikanjić, Si. Dujaković, Mojović, St. Dujaković, Danilović, Burazor, Mazić, Batar, Čudić

Iznenađenje na startu takmičenja u Kupu RS napravila je Sloga iz Crnjelova eliminacijom Zvijezde 09 poslije penala  - 4:2 (1:1).

Prvoligaš iz okoline Bijeljine još jednom je pokazao da je u odličnoj formi, pošto su trenutno prvoplasirana ekipa u Prvoj ligi RS, sa četiri pobjede i remijem.

I u duelu nekadašnjih premijerligaša, Leotara i Drine, slavio je domaćin koji igra u rangu niže. Trebinjci, koji se takmiče u Drugoj ligi RS, grupa "Istok", minimalnim rezultatom 1:0 porazili su prvoligaša iz Zvornika.

Branilac trofeja Radnik opravdao je ulogu favorita u Foči protiv Sutjeske. Bijeljinci su slavili 3:0 i tako na najbolji način započeli trku za odbranu trofeja, koji su osvajali u posljednje tri sezone.

KUP RS - ŠESNAESTINA FINALA:

ZAPAD

Karanovac - Borac (Banjaluka) 0:3 (0:0)

U srijedu:

Slaven (Dobrljin) - Sloboda (Mrkonjić Grad)
Progres (Kneževo) - Kozara (Gradiška)
Borac (Bosanski Lužani) - Rudar Prijedor
Jedinstvo (Žeravica) - Tekstilac (Derventa)
Sloga (Doboj) - Željezničar (Banjaluka)
Mladost (Donja Slatina) - Krupa (Krupa na Vrbasu)
Skugrić 1964 (Mišići - Modriča) - Borac (Kozarska Dubica)
Ljubić (Prnjavor) - Sloga (Srbac)

ISTOK

Sloga (Gornje Crnjelovo) - Zvijezda 09 (Etno selo Stanišići) 1:1 (0:1) penali 4:2