Nagelsman u "klubu 100", a tek mu je 31 godina!

Remi Hofenhajma protiv Borusije Dortmund na jubileju najmlađeg trenera Bundeslige. Vedad Ibišević dvostruki strijelac u trijumfu Herte, koja je preuzela lidersku poziciju

Julijan Nagelsman, 31-godišnji trener Hofenhajma, upisao je danas 100. meč na klupi ovog tima, računajući sva takmičenja.

Da jubilej najmlađeg trenera u Bundesligi ne protekne u potpunosti u slavljeničkoj atmosferi domaćih, pobrinuo se Kristijan Pulišić, koji je anulirao pogodak Žoelingtona, pa je Borusija Dortmund, sa igračem manje, uspjela da odnese bod sa teškog gostovanja.

U finišu prvog poluvremena, poslije pravog karambola u šesnaestercu gostiju, lopta je stigla do Žoelingtona, a Brazilac je neodbranjivo pogodio mrežu Romana Burkija za 1:0.

Mogli su domaći i do ubjedljivijeg vođstva, ali su golovi Ervina Bičakčića i Andreja Kramarića poništeni zbog ofsajda.

Gosti su u 75. minutu ostali bez isključenog Abdua Dialoa, ali su sa desetoricom došli do remija.

Šest minuta prije kraja meča Kristijan Pulišić iskoristio je neopreznost odbrane Hofenhajma i pogodio za konačnih 1:1.

U veoma efikasnim današnjim mečevima četvrtog kola Bundeslige, najviše pogodaka vidjeli su gledaoci u Berlinu.

Herta je savladala Borusiju iz Menhengladbaha 4:2, a najzaslužniji za trijumf domaćih bio je dvostruki strijelac Vedad Ibišević.

Sa ova tri boda tim iz Berlina stigao je do liderske pozicije, sa bodom više u odnosu na Bajern Minhen, koji večeras igra veliki derbi u gostima protiv Šalkea (18.30).

Verder i Frajburg na gostovanju Augzburgu, odnosno Volfsburgu, stigli su do kompletnog plijena, dok je Nirnberg pred svojim navijačima bio uspješniji od Hanovera, te zabilježio prvi ovosezonski trijumf, prvi bundesligaški nakon 1.641 dana (od marta 2014. godine).