Ludo u Španiji: Odegard postavio 3:0, ali to nije bio kraj

Real Sosijedad imao je veliko vođstvo u Pamploni i igrača više. Međutim, na kraju je morao da brani ta tri boda.

Real Sosijedad ponovo je bar na nekoliko sati prestigao Atletiko i to u utakmici u kojoj je viđeno čak sedam golova.

Tim sa Anoete slavio je na terenu Osasune tako što je vodio 3:0, pa u završnici sa igračem više došao u tešku situaciju:

Osasuna - Sosijedad 3:4 (1:3)
/Aridan 46', Avilja 48', 84' - Ojarzabal 15', Portu 18', Odegard 28', Isak 79'/

Srpski internacionalac Darko Brašanac igrao je do 75. minuta za domaće, a njegov tim je do tada prošao velike oscilacije. Najprije je katastrofalno počeo meč, primio čak tri gola za pola sata, pa onda pogađao kada je to bilo najbolnije za rivala - na kraju prvog i početku drugog dijela meča.

Na taj način, Sosijedadovih 3:0 pretvoreno je u ugroženih 2:3, pa je švedski talenat Aleksander Isak u 79. kaznio veliku grešku odbrane domaćih i sam sa ivice peterca postavio dovoljnih 2:4.

Borbena Osasuna ostala je u 73. minutu sa igračem manje zbog šamaranja, a onda se ipak vratila u meč, drugim golom Avilje za (konačnih) 3:4 i za najavu uzbuđenja. Bio je to četvrti uzastopni meč na stadionu domaćih u kojem je Avilja postigao bar gol.

Međutim, Sosijedad se odbranio i vratio se među najbolja četiri na tabeli, četvrtom ligaškom utakmicom u kojoj nije izgubio.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.