Neka se paze Real i Barsa: Sevilja uopšte nije loša, može li do titule?

U meču koji su obilježile sporne sudijske odluke, Sevilja se dodatno približila "vječitima".

Barselona i Real Madrid vode na tabeli Primere sa po 36 bodova, ali uopšte nisu ubjedljivi što bi mogla da iskoristi Sevilja - koja igra sasvim dobar fudbal!

Pobjedom na Majorci od 2:0 (1:0), protiv istoimenog kluba u "matine" terminu ove subote, Sevilja je došla do 34 boda i trenutno sa utakmicom više ima samo dva boda manje od "vječitih", pa se tako navijači nadaju čudu u vidu šampionske titule...

Kažemo "čudu" pošto je u svojoj istoriji klub sa "Pishuana" osvojio tek jedan pehar prvaka Španije - i to u prvoj poslijeratnoj godini, dakle davne 1946. godine.

Da nije bilo poraza od Viljareala u prošlom kolu, koji je malo pokvario jesen za Sevilju, ekipa iz Andaluzije bi već bila ispred Reala i Barse, iako je trijumf nad Balearima bio "začinjen" spornim sudijskim odlukama - i to u vrijeme VAR tehnologije.

Vidjeli smo poništen gol Budimira za Majorku, sporne su bile još neke situacije, ali je Sevilja svoje šanse na vrijeme iskoristila i pobijedila.

Prvo je Ever Banega sjajno izveo korner u 20. minutu i pronašao mladog Dijega Karlosa koji je donio vođstvo svojoj ekipi, da bi iskusni Argentinac u 63. minutu konačan rezultat postavio sa "bijele tačke" i tako razriješio sve dileme o pobjedniku u ne tako sadržajnoj utakmici.

Ovo su ujedno bili i posljednji mečevi za Majorku i Sevilju u 2019. godini.