ISTORIJA: Liverpul je pobedio SVE rivale i zato će biti šampion

Ponestaje reči za opisivanje onoga što radi ekipa Jirgena Klopa. Kakav tim!

Premijer liga Vest Hem - Liverpul 0:2 Izvor: Guliver, Julian Finney/Getty Images Europe

Prisustvujemo dominaciji kakva će teško biti ponovljena.

Ekipa Jirgena Klopa pobedila je i ove srede, u zaostaloj utakmici Premijer lige, čime je ostvarila podvig kakav nije od kada se takmiči u najvišem engleskom rangu.

Pobedila je SVE protivnike sa kojima se srela ove sezone u prvenstvu. A, do kraja ima čak 14 kola!

Vest Hem - Liverpul 0:2 (0:1)

Mohamed Salah dao je gol u 35. minutu iz penala koji je iznudio Divok Origi, a onda je u 53. minutu "spojio" Aleksa Okslejd-Čemberlejna sa fenomenalnom prilikom, koju je snažni ofanzivac pretvorio u gol, za "overu" pobede.

Ubedljivi lider Premijer lige tako je stekao čak 19 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirano branioca titule, Mančester sitija, koji je večeras doživeo bezbolan poraz od Mančester junajteda, uz gol i crveni karton Nemanje Matića.

Dobro je poznato da Liverpul nije bio šampion Engleske još od 1990. godine i perioda kada Premijer liga nije bila formirana.

Ove godine se već mesecima ne postavlja pitanje da li će aktuelno šampion Evrope i sveta okončati taj post. A, dolazak titule na Enfild još manje se dovodi na pitanje posle večerašnjeg, 15. uzastopnog trijumfa u prvenstvu.