Pomračenje i "prolom oblaka" u Bremenu označili novi poraz Verdera!

Nastavljena je crna serija Verdera na domaćem terenu...

Verder - Volfsburg, 0:1, Bundesliga, 30. kolo Izvor: Pool/Getty Images Europe

Timu iz Bremena je već dugo vremena "biti ili ne biti" za opstanak u Bundesligi.

Na ruku domaćinu nije išao podatak od čak 12 mečeva bez pobjede na "Vezeru", zbog kojih je i došlo do ugroženosti, ali na noge im je u nedjelju stigla "stara mušterija" Volfsburg.

"Vukovi" pred 30. kolo nisu skoro pet godina slavili protiv četvorostrukog prvaka Njemačke, koji je jedan od rijetkih klubova uspio da prekine dominaciju Bajerna u 21. vijeku i 2004. godine osvoji "salataru". Te 2015. godine su razbili Verder na domaćem terenu - 6:0 i gostima (3:5), međutim, od tada Verder je slavio na šest mečeva uz dva remija.

Ali ne i danas, kad je bilo najpotrebnije u "baksuznom" 13. duelu na kojem nisu slavili na "Vezeru"...

VERDER - VOLFSBURG 0:1 (0:0)

Svašta se događalo u Bremenu, gdje je Verder oštećen za penal, upaljeni su reflektori u "po' bijela dana" zbog crnih oblaka iz kojih je uslijedio prolom oblaka, a na vodom natopljenom terenu najbolje se snašao Vut Veghorst i donio pobjedu Volfsburgu za nastavak trke za plasman u Ligu Evrope.

Domaći su bili bolji u prvom dijelu, pa je poslije pola sata igre Juja Osako sjajno šutirao sa ivice šesnaesterca pod samu prečku, ali još bolje je reagovao golman Volfsburga Koen Kostels i odbranio njegov udarac.

U 38. minutu lopta je pogodila u ruku Ksavera Šlagera u kaznenom prostoru gostiju, sutkinja Bibijana Štajnhaus nije pokazala na penal, a s obzirom da nije bilo reakcije iz VAR sobe, Verder je definitivno oštećen za jedanaesterac!

Srpski reprezentativac Miloš Veljković odigrao je svih 90 minuta za klub iz Bremena.

Za razliku od prvog dijela, u nastavku su izabranici Olivera Glasnera preuzeli inicijativu i u nekoliko navrata opasno zaprijetili domaćinu, ali nisu uspjeli da zatresu mrežu golmana Jiržija Pavlenke.

Potom se zacrnilo nebo iznad "Vezera", čak su upaljeni i reflektori na stadionu, pred početak pravog proloma oblaka, koji je natopio teren!

Šlager, koji je skrivio nedosuđeni penal za Verder, pogodio je prečku u 80. minutu, da bi dva minuta kasnije Volfsburg krunisao bolju igru u drugom poluvremenu.

Strijelac je bio Vut Veghorst! Centarfor "vukova" je rutinski glavom upisao 12. "recku" u sezoni nakon centaršuta Feliksa Klausa i osigurao tri boda za goste, koji su praktično gurnuli domaćina u niži rang - 0:1.

Na početku meča u Bremenu, kao i na svim drugim stadionima u Bundesligi u 30. kolu, odana je počast ubijenom 46-godišnjem Afroamerikancu Džordžu Flojdu minutom ćutanja i "klečanjem" na centru igrališta istaknuta privrženost borbi protiv rasizma.