NBA: Krstić sa "kote 20" u - poraz

Nenad Krstić pružio je najbolju rolu otkako je stigao u Boston, ali je u šestom nastupu doživio prvi poraz.

NBA: Krstić sa "kote 20" u - poraz Izvor: MONDO

Seltiksi su kao domaćini izgubili od Klipersa - 103:108.

Kapiten srpske reprezentacije proveo je na parketu 38 minuta, ubacio 20 poena i imao devet skokova. Efikasniji su bili samo njegov saigrač Rej Alen (23) i Mo Vilijams (28), najzaslužniji za trijumf gostiju.

Zanimljivo je da je ekipa iz Los Anđelesa bila lišena uobičajeno značajnog učinka Blejka Grifina, koji je odigrao jednu od najgorih utakmica u sezoni - dao je samo 12 poena.

Klipersi su početkom treće dionice došli do maksimalnih "plus 23". Boston je uspio da se vrati na samo tri poena zaostatka, ali nije imao snage za preokret.

Kevin Lov ne posustaje. Ostvario je 52. uzastopni dabl-dabl učinak (16p, 21sk) i osamio se na prvom mestu vječne liste ostavivši iza sebe Mozesa Melouna. Lov je igrao samo 27 minuta zbog problema sa koljenom, ali i to je bilo dovoljno da Minesota lako izađe na kraj sa Indijanom - 101:75.

Darko Miličić je u pobjedničkoj ekipi imao po četiri poena i skoka, za 17 minuta, dok je Nikola Peković ubacio šest poena za isto toliko minuta na parketu.

Vladimir Radmanović je ostao bez učinka (igrao osam minuta) u porazu Golden Stejta od Nju Džersija (90:94), a Predrag Stojaković zbog povrede nije nastupao za Dalas, koji je izgubio od Nju Orleansa - 92:93.