Šok za Partizan: Anđušić i Avramović promašili za produžetak, Mega izborila majstoricu!

Košarkaši Mege savladali su Partizan i izborili majstoricu polufinala Superlige!

Mega pobijedila Partizan u polufinalu Superlige Srbije Izvor: MN PRESS

Nema ništa od derbija u finalu Superlige, makar ne još uvijek! Košarkaši Mege savladali su Partizan 90:88 u drugom meču polufinalne serije domaćeg takmičenja i izborili su majstoricu koja je na programu u četvtak 30. maja u "Beogradskoj areni".

Mega je imala mnogo više raspoloženih igrača na ovom meču, dok su u redovima Partizana u pravoj formi bili samo Bruno Kaboklo i Džejlin Smit. Kod tima Marka Baraća Filips, Milijašević, Jelavić i Jović su redom bili dvocifreni, a odbrana je svela samo trojicu crno-bijelih na dvocifeni učinak.

Sve je počelo odlično po crno-bijele i kada su već poslije 10 minuta imali dvocifrenu prednost (28:18) djelovalo je da će lako do finala. Ipak do poluvremena se prednost prepolovila, a onda je u trećoj četvrtini Mega odigrala dominantno i povela. Ušli su sa prednošću u posljednji minut, ali nakon promašenih slobodnih bacanja utakmica je ušla u razliku od jednog posjeda.

Kada je je Petrović promašio trojku, crno-bijeli su imali šansu da se vrate. Ipak u narednom napadu prvo je trojku promašio Danilo Anđušić, a onda je poslije ofanzivnog skoka neprecizan bio i Aleksa Avramović. Kada je na tri sekunde do kraja Džejlin Smit ubacio tri poena za 90:88 rodila se nada za crno-bijele, ali poslije tajma-uta Mege sve je bilo gotovo.