Da li će ove tri sekunde odlučiti?

Pogledajte uzbudljivu završnicu meča FIBA Lige šampiona između ruskog Saratova i nemačkog Oldenburga.

Ekipa Avtodora iz Saratova savladala je Oldenburg rezultatom 87:84 u prvoj utakmici 1/16 finala FIBA Lige šampiona.

Imao je domaćin dvocifrenu prednost krajem treće četvrtine, zatim je Oldenburg preokrenuo na 63:68, da bi Saratov u poslednjim minutima opet preuzeo kontrolu i košem Hantera posle ofanzivnog skoka, devet sekundi pre kraja stekao solidnih "plus šest" - 87:81.

S obzirom na kretanje rezultata, Rusi bi mogli da budu zadovoljni takvim konačnim rezultatom, ali nije bilo gotovo!

Masenat je tri sekunde pre kraja pogodio trojku iz trka za 87:84, a Kolesnikov na drugoj strani nije imao sreće, jer je njegov šut, sa više od pola terena, bukvalno izašao iz koša.

Učesnik osmine finala znaće se posle revanša u Nemačkoj, kroz dve nedelje. Videćemo da li će ova tri ubačena, odnosno neubačena poena, na kraju dvomeča napraviti odlučujuću razliku...

Aris - Strazbur 71:52

Revanši su na rasporedu 21. i 22. februara. Direktno su se u osminu finala plasirali Banvit, Monako, Tenerife, Neptunas, Bešiktaš, Le Man, Avelino i Asvel.