"Studenti" u završnici Kupa BiH

Košarkaši sarajevske Bosne pobjedom nad Slobodom 89:69 osvojili su Kup BiH sistem A i tako se plasirali u Fajnal For Kupa Bosne i Hercegovine.

Bosna Rojal na Fajnal Foru Kupa BiH Izvor: MONDO/Samir Cacan

Tuzlaci su nešto bolje otvorili utakmicu i nakon početnih 2:0 Bosne, preuzeli vođstvo i u jednom trenutku imali prednost od šest poena (8:14). "Studenti" su stizali rezultat, a u posljednje dvije minute prve četvrtine napravili su seriju 11:0 i prvu dionicu završili u svoju korist 28:20.

Sarajlije su do odlaska na odmor uspjeli povećati prednost na jedanaest poena (50:39).

U nastavku susreta Bosna i na početku pravi seriju 8:2, a zatim postepeno povećavaju prednost i u posljednju dionicu ulaze s visokom prednošću od 25 poena (77:52), nakon čega je bilo jasno da Tuzlaci nemaju snage da naprave čudo i preokrenu rezultat u Skenderiji.

"Studenti" su rutinski četvrtu četvrtinu priveli kraju i zasluženo slavili 89:69.

FAJNAL FOR

Osim Sarajlija, na završni turnir Kupa BiH plasirali su se jedini član ABA lige iz BiH Igokea, osvajač Kupa Republike Srpske Mladost iz Mrkonjić Grada, te mostarski Zrinjski, pobjednik Kupa Herceg-Bosne.

Bosnu su do pobjede predvodili Goran Ikonić s 22 i Maksim Sturanović sa 19 poena, a dvocifreni su bili još Delalić (14) i Đorđević (11) koji je statistici dodao i devet skokova. U redovima Tuzlaka najefikasniji bio Devonte Devon Braun koji je ubacio 20 poena.

Treba naglasiti da su obje klupe imale primjedbi na suđenje u "Skenderiji".