LIGA BIH: "Ludi" preokret Sparsa za prvo mjesto!

Zrinjski u prvom poluvremenu imao "plus 14", a onda izgubio identičnim brojem poena, u derbiju 16. kola košarkaške Lige BiH.

Zrinjski - Spars 74:88 Košarkaška liga BiH 16. kolo Izvor: MONDO/Samir Cacan

U derbiju 16. kola Lige BiH, košarkaši Sparsa trijumfovali su u Mostaru protiv Zrinjskog rezultatom 88:74, iako su u prvom poluvremenu imali 14 poena zaostatka!

Sarajlije su ovim trijumfom preuzeli lidersku poziciju upravo od Mostaraca, koji su nakon odličnih 20 minuta pred svojim navijačima, u nastavku potpuno podbacili.

ZRINJSKI - SPARS 74:88 (26:18, 18:14, 12:30, 18:26)

Sjajno su domaći košarkaši odigrali prvu četvrtinu, koju su riješili u svoju korist rezultatom 26:18, a kada je Zrinjski dobio i drugi kvartal 18:14, rijetko ko mogao je zamisliti da će Hercegovci u nastavku ispustiti ovu prednost.

Ipak, Sparsi su furioznom igrom u trećoj četvrtini prvo stigli, a onda i prestigli Zrinjski. Treći period gosti su dobili rezultatom 30:12, da bi i u odlučujućem dijelu meča bili bolji i slavili 26:16, za konačnih 88:74 u korist tima iz prestonice BiH.

Goste je do trijumfa predvodio sjajni trojac Zlatko Jovanović - Maksim Kovačević - Ibrahim Durmo, koji je postigao čak 64 od ukupno 88 poena Sparsa. Jovanović je bio najefikasniji igrač susreta sa 27 poena, jedan manje ubacio je Kovačević, dok je Durmo meč završio sa dabl-dabl učinkom, 14 poena i 11 skokova.

U redovima Zrinjskog prednjačio je Božo Đurasović, strijelac 22 poena, koji je sakupio i 11 skokova i šest asistencija.

Preostali mečevi 16. kola igraju se u subotu, a još jedan derbi biće odigran u Širokom Brijegu, gdje će Široki ugostiti Bosnu.