Zvezda blistala, pa stala, ali na kraju - pobjeda!

Crveno-bijeli bez neočekivano odsutnog Jovića uspjeli da savladaju Bamberg , koji je sa "minus 25" prišao na samo 63:57 u finišu meča.

Evroliga: Zvezda pobijedila Bamberg 74:60 Izvor: MN PRESS

Košarkaši Crvene zvezde dobili su i drugu uzastopnu utakmicu koju su "morali" da dobiju, uoči posljednjih šest kola Evrolige, u kojima ih čekaju veoma teški rivali.

Crveno-bijeli su popravili skor na 14-10 i učvrstili se među osam najboljih, a slijede im vezana gostovanja Realu i Armaniju, uvijek specifičan okršaj sa Olimpijakosom kod kuće, pa u samom finišu takmičenja Barselona (g), Uniks (k) i Darušafaka (g).

Crvena zvezda mts - Bamberg 74:60 (17:9, 26:20, 13:14, 18:17)!

Iako su neplanirano morali da nastupe bez Stefana Jovića, koji po svemu sudeći opet ima problema sa leđima, izabranici Dejana Radonjića su zbili redove, zaigrali fenomenalno u odbrani i odatle tražili put ka što boljem rezultatu.

U prvom poluvremenu je sve funkcionisalo sjajno, osim možda šuta za tri poena, ali u drugom poluvremenu je "ušlo" i par trojki za 53:31, pa onda koš i dodatno slobodno bacanje Luke Mitrovića za rekordnih 56:31 (25. minut)!

Od tog trenutka su kola krenula nizbrdo i Bamberg je nevjerovatnom serijom od 17:0 učinio utakmicu neizvjesnom.

Zvezda je više od osam minuta bila bez postignutog poena, nije iskoristila 11 napada zaredom, ali na 56:48 ipak nije bilo panike. Čarls Dženkins, koji se izdvojio kao igrač odluke, hladnokrvno je krenuo u solo prodor i stavio tačku na krizni period, a potom je pogodio i Marko Gudurić za 60:48 (35. minut).

Posljednji trzaj gostiju bila je trojka Darijusa Milera (63:57), nakon koje je Marko Simonović poentirao poslije ofanzivnog skoka.

Bamberg nije imao izbora, osim da šutevima spolja proba da uhvati priključak, ali Zvezda je ulaskom Kuzmića stabilizovala skok i uspela da u dovoljnoj mjeri oteža posao pulenima Andree Trinkjerija.

Na drugoj strani je Dženkins obavio sav preostali posao - istrčao je kontru, potom ubacio dva bacanja i konačno pogodio trojku. Sedam poena zaredom i 12 od posljednjih 18 poena Zvezde bilo je delo omalenog beka, koji je u suštini podnio najveći teret Jovićevog neigranja.

ZVEZDA: Volters 5 (3sk), Tompson 7, Mitrović 8 (3sk, 4izg), Lazić 3 (3sk, 4ukr), Simanić, Dobrić 3, Simonović 13 (9sk, 2ukr), Rakićević, Dženkins 18 (4as), Gudurić 12 (3sk, 4as, 3ukr, 6izg), Kuzmić 2, Bjelica 3 (3izg).

BAMBERG: Kozer 21 (3sk, 3as, 3ukr, 5izg), Meli 7 (6sk, 3as), Zisis 9 (4sk), Nikolić 9, Štajger, Tajs 2, Lo 2, Veremenko, Miler 3, Meknil, Hekman 7, Radošević.

IZ MINUTA U MINUT

40' Trojka Dženkinsa - 74:60!!!

40' Nema trojke Melija, skok Kuzmića. To je to!

39' Promašaji Gudurića i Melija, još minut do kraja... Dženkins postiže dva bacanja - 71:60.

39' Dženkins prvo asistira Kuzmiću (67:57), pa istrčava kontru - 69:57. Možda i prelomna serija 6:0! Trojka Melija - 69:60.

38' Simonović ispravlja promašaj Kuzmića (65:57), Miler ne uspeva da smanji na pet razlike...

37' Promašaj Gudurića, trojka Darijusa Milera - 63:57.

36' Ekstra pas za ekstra pasom, na kraju Nikolić sam u ćošku, postiže novu trojku - 63:54.

35' Zvezda je opet "utegla" odbranu, Kozer u skoku faulira Lazića. Gudurić sa poludistance - 60:48! Trojka Kozera na isteku napada (60:51), uzvraća odmah Dženkins - 63:51!

34' Uspešan prodor Dženkinsa - 58:48! Konačno jedan napad koji je urodio plodom, posle 11 jalovih.

33' Bamberg je promašio dva šuta, mogao je da se spusti na pet poena zaostatka... Zvezda punih osam minuta nije postigla ni poen!

32' Još dva neuspela napada Zvezde, ukupno devet uzastopnih, Nikolić trojkom smanjuje na 56:48. Vratio se Kuzmić posle dužeg vremena, a Gudurić napravio grešku u koracima.

31' Prodor Kozera - 56:45, serija 0:14.

30' Čak pet minuta crveno-beli nisu postigli ni poen, a primili su 12. Maksimalno vođstvo 56:31 svedeno je na 56:43 na kraju treće četvrtine.

29' Zvezda četiri napada bez poena, na drugoj strani Kozer trojkom produžava seriju na 0:10 - 56:41.

27' Trojka Hekmana iz "drugog" napada - 56:34. I dalje sjajna odbrana Zvezde, ovog puta je zakazao skok.

25' Defanzivni skok Mitrovića, pa akcija "2+1" za rekordnih 56:31!!! Neverovatan koš kapitena, crveno-bele baš ide u trećoj četvrtini!

25' Na koš Zisisa uzvraćaju trojkama Lazić i Dženkins - 53:31! Amerikanac je poentirao posle dva ofanzivna skoka... Bamberg u "mašini"!

23' Tompson - 47:29.

22' Solo prodor Gudurića sa krilne pozicije - 45:29.

- Strelci: Simonović 11, Gudurić 8, Volters 5, Tompson 5, Mitrović 5, Dženkins 3, Bjelica 3, Dobrić 3 - Kozer 11, Zisis 7, Meli 4, Nikolić 3, Tajs 2, Hekman 2.

- Bamberg bolji u skoku - 12:17 (ofanzivni 2:5), što svakako ima veze sa malom minutažom Ognjena Kuzmića.

- Zvezda je iznudila 11 izgubljenih lopti Bamberga, istrčala mnogo kontri, a pozicione napade rešavala prodorima, što je vodilo i čestim odlascima na liniju za slobodna bacanja (10/11). Uz neku pogođenu trojku više (3/8), njeno vođstvo bi bilo još ubedljivije.

20' Umalo da Dženkins izgubi loptu, na sreću, do nje je došao Tompson i poentirao uz zvuk sirene. Prekinuta serija gostiju 0:6, Zvezda ide na poluvreme sa 43:29 (17:9, 26:20)!

20' Faul Mitrovića u napadu, trojka mladog Alekseja Nikolića dovodi Bamberg na "minus 12" - 41:29.

19' Ulaz Voltersa, koš i faul! Pogodio je i bacanje - 41:23. Trojka Kozera - 41:26.

18' Zvezda dugo bez pogotka, gosti prilaze na 33:21. Serija 0:6. Važna trojka Dobrića iz levog ćoška - 36:21! Ovog puta nema dileme, koš važi... Nova kontra crveno-belih, nema direktnih poena, ali Gudurić pogađa dva bacanja za 38:21.

16' Ukradena lopta crveno-belih i trojka Gudurića u tranziciji - 33:15!!! Potom Bamberg pravi mini-seriju 0:4 (33:19) i Radonjić uzima tajm-aut.

15' Trojka Simonovića - 30:15!

15' Zvezda sjajna u odbrani, Bamberg očajno šutira. Simonović (dva) i Dženkins (jedno bacanje) povećavaju na 27:15!

14' Semafor nikako da u kontinuitetu radi kako treba, pa je nastala zbrka u vezi trenutnog rezultata. Nakon konsultacija za zapisničkim stolom i "2+1" Tompsona - 24:15!

11' Gudurić "prodatom" loptom omogućava Bambergu prve lake poene na utakmici - 17:11, Zisis. Dobar prodor Voltersa - 19:11.

- Trojka Dobrića uz zvuk sirene! Ali, nije priznata, vreme je isteklo... Šteta! Zvezda je dobila prvu četvrtinu 17:9.

10' Promašaj Melija, Bjelica odličan u igri leđima, koš i faul! Pogodio je i dodatno bacanje - 17:9.

9' Čak šest izgubljenih lopti Bamberga za osam minuta. Zvezda, na drugoj strani, dosta promašuje, tako da i dalje vodi "samo" 14:9.

7' Koš Dženkinsa sa poludistance (12:9), pa još jedna dobra odbrana, koju ukradenom loptom kruniše Simonović. Zatim finta i prodor iskusnog krila za 14:9!

5' Bamberg je postigao sedam poena zaredom i smanjio na 8:7. Usledio je koš Simonovića, pa odgovor Kozera - 10:9.

3' Koraci Mitrovića u kontri, posle odlične timske odbrane, pa prvi koš gostiju, Meli - 8:2.

- Kratak prekid zbog kvara na semaforu. Novi promašaj igrača Bamberga, pa koš Mitrovića uz faul i dodatno bacanje - 8:0!

2' Mitrović 5:0!

1' Počelo je promašenim zicerom Kuzmića, koracima Kozera i onda odlučnim prodorom Gudurića, koji postiže "2+1" i Zvezda vodi 3:0.

- Početne petorke: Dženkins, Gudurić, Lazić, Mitrović, Kuzmić - Zisis, Kozer, Štajger, Tajs, Meli.

- Gosti KK Crvena zvezda na utakmici protiv Bamberga su juniori, osvajači kvalifikacionog turnira Evrolige u Železniku minulog vikenda, kao i prvotimci FK Crvena zvezda, koje u subotu očekuje 153. "večiti" derbi.