Srbi napravili dramu na Rolan Garosu! Borili se kao lavovi 4 sata, Đere bjesnio, preokrenuo i pobijedio!

Nevjerovatno kvalitetan tenis igrali su srpski predstavnici!

laslo-djere-miomir-kecmanovic-rolan-garos Izvor: MN PRESS

Spektakularan meč!

U srpskom derbiju između Miomira Kecmauhnovića i Lasla Đerea u drugom kolu Rolan Garosa slavio je poslije drame i preokreta Đere rezultatom 4:6, 4:6, 6:3, 6:2, 6:3 poslije više od tri i po sata igre.

Maestralnim tenisom poveo je Miomir. Najprije su u prvom setu razmijenili po brejk srpski teniseri, ali onda je Kecmanović u završnici još jednom uspio da oduzme servis Laslu i tako dobije 1:0.

U drugi set Đere je ušao nervozno, pa smo od njega vidjeli i nešto potpuno neočekivano. Bacio je dva puta reket što on nikada ne radi, a drugi srpski predstavnik odmah je iskoristio Laslov bijes i ukrao brejk na početku seta koji je održao sve do kraja.

Ipak, Đere nije htio da kaže kraj! Krenuo je da igra fantastično. Sjajan tenis je viđen u nastavku meča jer su obojica plasirali prelijepe udarce i upisali maestralne vinere, ali više ih je imao Laslo.

Tako je uspio da započne preokeret, koji je nastavio i u četvrtom setu kada je Miomiru malo pala koncentracija.

Ušlo se u peti, odlučujući i dramatični set.

Đere je imao veći ulog, sačuvao je 55. mjesto čime je obezbijedio sebi vizu za Olimpijske igre! Tokom seta odluke Đere je posustajao, Miomir je uspio i da vrati jedan brejk, ali ipak Laslo je istrajao do samog kraja i uspio da napravi potpuni preokert i ubilježi prvu pobjedu protiv svog zemljaka! Do sada su igrali tri puta i svaki put je slavio Kecmanović.

Veliko bravo na kraju za obojicu! Pariz je imao priliku da vidi kako Srbi igraju tenis sa druge planete. Naredni protivnik Srbinu je opasni Nijemac Saša Zverev.