Novak ih razbio i još uvijek se nisu oporavili: Do Đokovića im je sve išlo sjajno, od tada ne mogu da se sastave!

Italijan je protiv Novaka čak imao i 2:0 u setovima na Rolan Garosu, a od tada ređa samo neuspjehe.

museti šapovalov đoković Izvor: Profimedia

Neobično, ali istinito. Lorenco Museti i Denis Šapovalov su ove godine pružali sjajne rezultate. Ređali su pobjede, podizali su se na ATP listi i obojica su zasluženo dobijali sve više pohvala da će daleko dogurati ove godine.

A onda im se na grend slemovima dogodio Novak Đoković. Upisali su poraze i od tada - ne znaju kako da ikoga pobijede!

Naime, Italijan Museti je prvi upao u problem. On je igrao sjajnu sezonu u kojoj se probio na ATP turu. Stigao je do polufinala Akapulka iako je igrao i kvalifikacije, stigao je do polufinala Liona i neočekivano do četvrtog kola na Rolan Garosu.

Tamo ga je sačekao Đoković protiv kojeg je osvojio prva dva seta mimo svih očekivanja, ali do kraja meča je uzeo samo jedan gem - u trećem i četvrtom setu je bilo 6:1 i 6:0 za Novaka, da bi Museti predao pri rezultatu 4:0 u petom.

Posle je Museti rekao da čak i nije bio povrijeđen kada je predao meč, a eto od tada mu ništa ne polazi za rukom. Uslijedili su porazi u prvim mečevima na Vimbldonu, u Bostadu i na Olimpijskim igrama. Na mastersima u Torontu i Sinsinatiju nije ni uspijevao da stigne do glavnog žrijeba.

Izvor: Profimedia

Što se tiče Šapovalova, kod njega su neuspjesi još veće iznenađenje. Imao je izvanredan Vimbldona iza sebe, stigao do polufinala i ostvario najveći rezultat u karijeri, ali sa Đokovićem nije mogao da izađe na kraj.

Novak ga je "tukao" 3:0 u tri tijesna seta, a poslije meča mu je uputio i reči podrške koje Šapovalov nije očekivao. Nisu one mnogo pomogle Kanađaninu - od tada je gubio u prvim kolima Gštada, Toronta i Sinsinatija.

Moraće ovi momci još da čekaju na pobijede...