Srbija se pobjedom oprostila od Pariza!

Odbojkaši se vraćaju kući kao deveti na Olimpijskim igrama.

Olimpijske igre odbojkaši Srbije pobijedili Kanadu Izvor: NATALIA KOLESNIKOVA / AFP / Profimedia

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije u subotu je u posljednjem kolu grupne faze takmičenja na Olimpijskim igama pobijedila Kanadu sa 3:2 (16:25, 22:25, 26:24, 25:19, 18:16). Odbojkaši su poslije jučerašnjih utakmica u preostale dvije grupe izgubili šansu da prođu u četvrtfinale kao jedna od dvije najbolje trećeplasirane selekcije, što je vjerovatno bio razlog za lošiji poočetak duela protiv Kanade.

Poslije izgubljena prva dva seta očigledno su riješili da ipak pokušaju da sa olimpijskog turnira ne odu sa tri poraza i zaigrali su mnogo bolje. Uspjeli su da preokrenu rezultat i da olimpijsko takmičenje završe sa jednom pobjedom i dva poraza. Isti učinak imali su Brazil i Japan, ali su zbog bolje set razlike uoči ove utakmice obezbijedili prolazak u četvrtfinale.

Srbija je završila učešće na svojim prvim Olimpijskim igrama od Londona 2012. na devetom jmestu, jer je prije pobjede protiv Kanade izgubila od Francuske i Slovenije. U četvrtfinalu će u ponedjeljak 5. avgusta igrati Italija – Japan, Slovenija – Poljska, Francuska – Njemačka i SAD – Brazil.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!