Plivački reprezentativac Srbije rekao je da ga jaka konkurencija na Olimpijskim igrama motiviše da još više trenira i prilagođava se novim pravilima.
Plivači su posljednjih godina koristili visokotehnološke kostime i postizali brojne rekorde, ali su oni pre nešto više od godinu dana zabranjeni.
Ivan Lenđer kaže da ta promjena ima i dobre i loše strane.
"U neku ruku je dobro što će se plivati bez kostima, u neku loše. Sada mora da se trenira više i na drugačiji način. Nije više tako lako otplivati dobar rezultat, već moraju da se poklope sve kockice", rekao je agenciji Beta.
Sa kostimima je bilo lakše održavati formu i postizati dobre rezultate tokom cijele godine.
"Sada moraju da se odaberu neka dva takmičenja i da se za njih tempira forma. Tako sam ja odabrao Evropsko prvenstvo i Olimpijske igre", objasnio je Lenđer.
Rođeni Zrenjaninac, koji pliva leptirovim stilom, već je učestvovao na jednim Igrama (u Pekingu 2008), a smatra da je četiri godine kasnije "mnogo iskusniji".
"To je sasvim druga dimenzija. Bio sam mlad i nisam bio svjestan koliko je Olimpijada velika stvar. Sada sam svjestan toga, zadovoljstvo mi je veliko, ali i odgovornost da opravdam očekivanja".
"Velika mi je čast i zadovoljstvo što sam član olimpijskog tima... To treba doživjeti, nemoguće je opisati", zaključio je Lenđer.
(Beta)
Podeli vest