DUBAI: Đoković dobio srpski derbi!

Novak bolji od Janka - 6:1, 7:6 (8:6) - uz obostrano kvalitetnu partiju u drugom setu. U petak protiv Mareja.

DUBAI: Đoković dobio srpski derbi! Izvor: MONDO

Novak Đoković nastavlja pohod ka četvrtoj uzastopnoj tituli na turniru u Dubaiju!

Najbolji teniser svijeta u četvrtak je savladao i Janka Tipsarevića - po četvrti put u pet međusobnih susreta, ali prvi put bez izgubljenog seta.

Meč je trajao sat i 36 minuta, a publika je mogla da vidi dva veoma različita seta. U prvom se nesigurni Tipsarević praktično "predao" favoritu, koji nije ni morao da prikaže svoj najbolji tenis, dok se u drugom vodila potpuno ravnopravna borba.

Imao je Janko i set loptu, ali je pri vođstvu od 6:5 u "taj brejku" odservirao dvostruku servis grešku!

Uslijedila je još jedna njegova neiznuđena greška, a zatim Novakova sigurna realizacija prve meč lopte.

Đokoviću u petak predstoji okršaj sa Endijem Marejom, koji je prethodno bio bolji od Tomaša Berdiha - 6:3, 7:5.

Rezultat u međusobnim susretima je 7:4 u korist srpskog asa, od toga 5:4 na tvrdoj podlozi. Biće im to prvi okršaj nakon "epskog" polufinala Australijan opena, a takođe i prvi duel van turnira grend slem ili Masters kategorije.

Drugi polufinalni par čine Rodžer Federer i Conga ili Del Potro.