INDIJAN VELS: Novak dovoljno dobar za Goluba

Đoković - Golubjev 6:3, 6:2 u meču drugog kola, mada se ne može reći da je najbolji teniser svijeta deklasirao Rusa sa kazahstanskim pasošem.

INDIJAN VELS: Novak dovoljno dobar za Goluba Izvor: MONDO

Novak Đoković preskočio je prvu prepreku na turniru Masters 1000 serije u Indijan Velsu, čiji je osvajač bio 2008. i naravno prošle godine, kada nije izgubio meč do Rolan Garosa.

Nastup u kalifornijskoj pustinji pre 12 mjeseci je počeo pobjedom nad Andrejom Golubjevim 6:0, 6:4, a sada se, voljom žrijeba, suočio sa istim protivnikom i ostvario sličan rezultat.

Teniser iz Kazahstana jeste malo "prijatnije" rasporedio osvojene gemove, ali je šansu da namuči Đokovića propustio u finišu prvog seta - 6:3, 6:2.

Nole je dozvolio Golubjevu da jednom vrati izgubljeni servis gem (4:1, 4:3), a protivnik je imao brejk loptu i pri rezultatu 5:3. Svjetski broj jedan osvojio je taj poen servis vinerom i potom bez problema priveo gem kraju.

U nastavku meča nije bilo neizvjesnosti.

Đoković je igrao koliko je bilo potrebno, a Golubjev prevelikim brojem neiznuđenih grešaka (ukupno 39 - u proseku 2,3 po odigranom gemu) samom sebi uskratio mogućnost da ozbiljnije "pritisne" favorita.

Novak je od osam prilika za brejk iskoristio četiri, po dve od četiri u oba seta.

Kao što je dve godine zaredom igrao sa Golubjevim u drugom kolu, tako će se po treći put u pet godina sastati sa Filipom Kolšrajberom u trećoj rundi Indijan Velsa!?

Nijemca je pobijedio 2008. i 2010, s tim da je drugi meč otišao u "taj brejk" trećeg seta. Nakon toga više nisu odmjeravali snage.

Kolšrajber ima jednu, ali vrijednu pobjedu nad Đokovićem - na Rolan Garosu 2009, kada je bilo čak 3:0 u setovima!