VESLANJE (juniori): Zlato za Srbe

Srpski dvojac, Igor Lucić i Luka Đorđević, pobijedili u trci na 2.000 metara na SP za juniore u Brivu.

VESLANJE (juniori): Zlato za Srbe Izvor: MONDO

Reprezentativci Srbije u veslanju Igor Lucić i Luka Đorđević osvojili su u subotu zlatnu medalju u disciplini dvojac bez kormilara na Svjetskom juniorskom prvenstvu u francuskom gradu Brivu.

Srpski dvojac je stazu od 2.000 metara prešao za šest minuta, 36 sekundi i 40 stotinki.

Reprezentativci Grčke osvojili su srebrnu medalju vremenom od 6:41.28, dok je bronza pripala posadi Francuske sa 6:42.35 minuta.

Lucić i Đorđević su na prolazu od 500 metara bili prvi, sekundu ispred Grka i pet sekundi ispred hrvatske posade, koja je bila šesta.

Na pola trke reprezentativci Srbije povećali su prednost na tri sekunde u odnosu na Grke, a zatim pojačali i 500 metara pred ciljem stekli pet sekundi prednosti.

"Ima li nešto ljepše kada učestvujete na najvećem takmičenju na svijetu i pobijedite, poslije trke dobijete medalju i slušate himnu. Nadam se da smo obradovali naše ljude širom svijeta. Imamo odlične uslove za rad, nastavićemo da slušamo savjete naših trenera", rekao je Lucić poslije trke.

Reprezentativac Srbije u skifu Miloš Vasić zauzeo je poslednje, šesto mjesto u finalnoj trci rezultatom 7:15.00 minuta.

Reprezentativci Srbije u dubl skulu Radoje Đerić i Jovan Jovanović osvojili su pretposlednje, peto mjesto vremenom od 6:31.62 minuta.