ATLETIKA (SP): Alić u finalu!

Jedini predstavnik BiH na Svjetskom atletskom prvenstvu u Berlinu, Hamza Alić izborio je finale u bacanju kugle.

ATLETIKA (SP): Alić u finalu! Izvor: MONDO

Prvog dana SP, član AK Zenica u kvalifikacijama je hicem od 20.10 metara osigurao nastup u finalu, koje je na rasporedu u subotu uveče od 20.15 časova.

Srpski reprezentativac Asmir Kolašinac međutim nije uspio u da izbori samu završnicu jer je u u drugoj kvalifikacionoj grupi zauzeo 10. mjesto sa rezultatom 19,67 metara.

Zato jeste BIljana Topić u troskoku.

Ona je u drugoj kvalifikacionoj grupi zauzela treće mjesto skočivši 14 metara i 37 centimetara.

Biljana Topić je taj rezultat postigla skokom u prvoj seriji.

Najbolji rezultat u kvalifikacijama ostvarila je Kineskinja Lemei Sie (14,62).

Reprezentativac Srbije u atletici Goran Nava nije uspio da se plasira u polufinale trke na 1.500 metara, pošto je u subotu u kvalifikacijama zauzeo 10. mjesto u prvoj grupi rezultatom 3 minuta 44 sekunde 13 stotinki.

Najbolje vrijeme u kvalifikaciajama u ovoj disciplini ostvario je Etiopljanin Derese Mekonen sa 3:37,04 minuta.

Reprezentativka Srbije Olivera Jevtić trebala je da u subotu naveče trči u finalnoj trci na 10.000 metara, ali zbog zdravstvenih problema nije ni startovala.

Vicešampionka Evrope u mararonu je u petak zatražila ljekarsku pomoć i bila priključena na infuziju.