ATLETIKA (SP): Bolt "letio" do 9,58!

Usein Bolt u finalu na 100 metara ubjedljivo pobijedio najvećeg rivala Tajsona Geja i za 11 stotinki popravio svoj svjetski rekord.

ATLETIKA (SP): Bolt "letio" do 9,58! Izvor: MONDO

Useinu Boltu, makar na atletskoj stazi, niko ne može ništa.

Atletičar sa Jamajke, koji je proljetos doživio saobraćajnu nesreću, osvojio je titulu prvaka svijeta na 100 metara i popravio sopstveni svjetski rekord.

Bolt je trijumfovao u vremenu 9,58 sekundi, što je za 11 stotinki bolje od rezultata koji je ostvario prije godinu dana, na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Amerikanac Tajson Gej u Berlin je došao sa najboljim rezultatom godine u svijetu (9,77), u finalu SP ga je popravio na 9,71 i to mu je bilo dovoljno samo za drugu poziciju.

Treće mjesto i bronzanu medalju - sasvim očekivano - osvojio je Jamajčanin Asafa Pauel.

On je prošao kroz cilj posle 9,84 sekunde, ispred Danijela Bejlija (9,93), tako da u završnici trke uopšte nije bilo neizvjesnosti.